Даниел Александров победи сребърния медалист от Лондон 2012

Даниел Александров победи сребърния медалист от Лондон 2012

Борецът в категория до 75 кг се класира за осминафиналите в Рио

Българският борец Даниел Александров започна с победа участието си на олимпийските игри в Рио. В категория до 75 кг. Той се наложи с 3:2 точки над арменеца Арсен Джулфалакян, който е сребърен медалист от олимпиадата в Лондон през 2012 г.

 

Мачът започна неприятно за българина, но Даниел показа дух и заслужено е сред 16-те най-добри в категорията си. 

 

Арменецът поведе след хубаво хвърляне след 1:32 минути. Александров изравни с още по-хубаво хвърляне минута по-късно, като захвана добре противника си от партер. 

 

Решителната точка за него дойде по-малко от две минути преди края на битката, а до завършека ѝ Александров хубаво опази аванса си и не позволи да изпадне в партер. 

 

Следващият съперник на Александров е унгарецът Петер Бачи. 

Сестри Стоеви на осминафинал на Световното по бадминтон

Петкратните европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха втора поредна победа и се класираха за осминафиналите на Световното първенство по бадминтон за мъже и жени във френската столица Париж.

Азиатска доминация на Асарел България Оупън 2025

Деветото издание на силния международен турнир по тенис на маса на Асарел България Оупън завърши с азиатска доминация, но с титла и за Европа.

Цанко Цанков след историческото плуване: Мозъкът управлява тялото, а не обратното

Цанко Цанков подходи философски, след като преплува успешно река Дунав 24 часа без прекъсване. Той финишира в Оряхово, а след това сподели, че мозъкът е този, който управлява тялото.

Стилияна Николова донесе още едно отличие за България от Световното в Бразилия

След като завоюва бронз на финала на бухалки, ансамбълът ни с 5-то място на ленти

Страхотна: Стилияна Николова е световна вицешампионка и на обръч! (ВИДЕО)

Българката с второ сребро от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро

Цанко Цанков с ново фамозно постижение

За 24-часово непрекъснато плуване в Дунав без неопрен и помощни средства

Адриан Йонинов на стотни от финал на световното по плуване

Българинът с десето място на 200 метра гръб за юноши

Преслав Симеонов зае осмо място във Финал С на 500 метра каяк на Световното първенство

Симеонов записа време 1:47.81 минути в Милано

България с ново сребро на Световното първенство в Бразилия

Ансамбълът се класира на шесто място в многобоя