Датчанка изненада всички и стана световна шампионка на шосе

Датчанка изненада всички и стана световна шампионка на шосе

Амали Дидериксен остави зад себе си сочената предварително за фаворитка Кирстен Вилд от Холандия на финала

Датчанката Амали Дидериксен успя да спринтира по най-добрия начин в най-правилния момент, за да вземе титлата на шосе в Световното първенство по колоездене в Доха (Катар). 20-годишната Дидериксен остана спокойна и чакаше своя момент през целия ден, преди да остави зад себе си сочената предварително за фаворитка Кирстен Вилд от Холандия. Изненадващата шампионка успя да се наложи точно преди финалната линия и да триумфира.

Холандската състезателка контролираше бягането през по-голямата част от 134,5-километровото трасе, но в крайна сметка не успя да удържи атаката на двукратната световна шампионка за девойки, която атакува след средата на дистанцията.

Третото място и cъответно бронзовия медал остана за Лото Леписто (Финландия), която пък изпервари защитаващата титлата си Лизи Дейгън.

България с двама финалисти Евро 2026 по борба

България с двама финалисти в първия ден на европейското за момчета, а друг ще спори за бронза в Самоков.

Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.

Еквадорец с трета етапна победа в Обиколката на Италия

Джонатан Нарваес спечели XI етап от Джирото

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка

Световната гимнастика коментира решението си да вдигне санкциите са състезатели от Русия и Беларус

Международната федерация по гимнастика (Световна гимнастика) защити решението си да вдигне всички ограничения срещу състезатели от Русия и Беларус с думите, че така се спазват принципите за раввнопоставеност и истинският дух на спорта, пише агенция Ройтерс.