Давиде Балерини спечели VI етап от Обиколката на Италия

Давиде Балерини спечели VI етап от Обиколката на Италия
Източник: БГНЕС

Италианецът избегна масово падане и с финален спринт

Астана спечели втората си етапна победа в колоездачната Обиколка на Италия, след като Давиде Балерини изпревари Яспер Стойвен (Лидъл-Трек) на финала в Неапол, помрачен от масово падане в последния завой.

Организаторите на Джирото избягваха равната финална линия в града от предишни години, като вместо това насочиха основната група към павета в последния километър с остър завой на 300 метра от финалната линия.

Както се очакваше, докато дъждът намокри паветата, множество колоездачи се хлъзнаха и паднаха на пътното платно, лишавайки състезанието от очакваната спринтова битка до края. Напред шепа колоездачи си проправиха път през инцидента, като Балерини и Стойвен се откроиха далеч пред всички останали.

Балерини измина трасето от 141 км от Паестум до Неапол за 3:19,30 минути. Втори е Стойвен, а трети се нареди французинът Пол Мание с еднакво време.

Португалецът Афонсо Еулалио запазва розовата фланелка като лидер в генералното класиране с преднина от 2:51 минути пред Игор Ариета и на 3:34 пред Кристиан Скарони (Италия).

Седмият етап утре е първият истински планински етап от тазгодишната Обиколка на Италия - 244 км от Формия до Блокхаус.

Станка Златева за новата звезда: Големите шампиони възпитават шампиони!

Президентът на федерацията по борба Станка Златева поздрави Георги Мърков - младши, който спечели златния медал при кадетите в класическия стил до 60 кг.

 Джонатан Нарваес спечели четвъртия етап от колоездачната Обиколка на Италия

Досегашният носител на розовата фланелка - уругваецът Томас Силва, отстъпи лидерската позиция

Еквадорец спечели IV етап на "Джирото"

Джулио Чиконе облече розовата фланелка на лидер в генералното класиране

Шок от билетите за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Организаторите на Летните олимпийски игри в Лос Анджелис 2028 обещават достъпни цени, но местните жители останаха изненадани и разочаровани след старта на предварителната продажба за жители.

Над 1 милион души са гледали "Джирото" в България

Над милион души са гледали Giro d'Italia на живо в България

Лидерът в Джиро Д’Италия щастлив след трите етапа в България

“Спечелих етап и запазих розовата фланелка”, коментира Гийермо Томас Силва