Два български полуфинала на световното по гребане

Два български полуфинала на световното по гребане

Емил Нейков и Лазар Пенев гонят класиране в Белград

Кристиан Василев при мъжете и Десислава Ангелова при жените се класираха за полуфиналите на скиф на световното първенство по гребане, което се провежда в Белград.

В първата четвъртфинална серия при мъжете Василев даде трето време. Той измина дистанцията от 2000 метра за 7:14.57 минути, като бе изпреварен с 6.57 секунди от гръка Стефанос Дускос, който бе най-бърз.

С същата дисциплиа при жените Ангелова зае второ място в първия четвъртфинал с време от 7:58.68 секунди. Тя бе изпреваране единствено от австралийката Тара Ригни, която финишира за 7:56.73 минути.

По-късно днес българското участие на световното първенство продължа с двойката скул при мъжете Емил Нейков и Лазар Пенев, които ще гребат в първия четвъртфинал.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.

Залата за фехтовка в Пловдив ще претъри основен ремонт

Единствената зала в Пловдив, проектирана за фехтовка, е на път да претърпи основен ремонт и да заживее своя нов живот

Повече от 400 млади състезатели по карате-киокушин ще участват в „Световна купа Варна"

437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли ще участват в Световната купа "Варна 2026" на 7 юли, като състезанието е част от 20-ия Международен летен лагер по бойни изкуства

Налбантова си осигури медал в САЩ

Записа трета поредна победа