Двукратният шампион Русия стартира с победа на Световното по хандбал

Вижте всички резултати от първия кръг

Двукратният шампион Русия стартира с победа с 39:29 (18:15) срещу Япония в група "А" на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция.

Павел Атман, Даниил Шишкарьов и Тимур Дибиров се разписаха по 6 пъти, а "Сборная" стигна до убедителния успех със силна игра в последните 20 минути на мача, в които направи серия от 14:5. Хироки Шида завърши със 7 гола за азиатците.

В другата среща от групата Норвегия надделя трудно над Полша с 22:20 (12:10) след 6 попадения на Еспен Хансен.

В група "В" европейският вицешампион Испания се справи с Исландия с 27:21 (10:12) с обрат след почивката. Хоан Канеяс и Давид Балагер се разписаха по четири пъти за иберийците, които след серия от 7:3 поведоха със 17:15 малко преди средата на втората част и до края доминираха.

Звездата на Македония Кирил Лазаров наниза 12 гола и помогна за победата над Тунис с 34:30 (13:14). Словения пък разгроми друг африкански тим Ангола с 42:25 (22:13). По 8 пъти се разписаха Гаспер Маргуч и Борут Мачковшек.

Срещи от първия кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция:

В състезанието ще участват и гребци със специални потребности

Лицензираните компании предупредиха за неконтролируем ръст в нелегалния хазарт заради промените в Закона за хазарта

Лицензираните оператори направиха конкретни предложения за подобряване на законопроекта

БРАВО! Йоана Илиева завоюва квота за Париж 2024 (ВИДЕО)

Тя взе първо място на европейската олимпийска квалификация на сабя в Диферданж (Люксембург)

Кристиан Василев с квота за Париж

Българинът трети на финал А на скиф

Карлос Насар със световен рекорд, но не го признават

Българките с 3 победи и 2 ремита на Европейското по шахмат

Калейн спечели бронза в многобоя на Световната купа в Ташкент (ВИДЕО)

Другата ни представителка Никол Тодорова остана 13-та

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат