Екатерина Аврамова стартира с две победи на държавното първенство

Екатерина Аврамова стартира с две победи на държавното първенство

Екатерина Аврамова (Олимпия) и Георгия Кадоглу (Астери Варна) спечелиха по два златни медала в първите си два старта на държавното първенство по плуване за мъже, жени и младежи в малък басейн на Спортната палата в София

Екатерина Аврамова (Олимпия) и Георгия Кадоглу (Астери Варна) спечелиха по два златни медала в първите си два старта на държавното първенство по плуване за мъже, жени и младежи в малък басейн на Спортната палата в София. Участничката на Олимпиадата в Лондон Екатерина Аврамова вчера спечели 200 метра гръб с 2:11,13 минути с убийствена преднина пред втората Габриела Георгиева (ЦСКА) - 2:19,90. 

Днес Аврамова показа, че може да плува и свободен стил, като спечели 100-те метра с време 55,20 секунди, следвана от Лидия Иванова (Левски) с 58,17 и Петя Димова (Младост 91) с 59,16. 

Голямата надежда на българското плуване Георгия Кадоглу също очаквано стартира с две победи на 400 съчетано (5:02,67 минути) и на 100 съчетано (1:06,67). 

Мартин Желев също започна силно с първо място на 100 метра гръб с време 54,66 секунди, но тази сутрин остана трети на 200 съчетано мъже с 2:09,12, отстъпвайки на Любомир Лазаров от Олимпия (2:04,90) и Цанко Цанков от Дамини (2:08,31). 

На 200 метра свободен стил (мъже) спечели представителят на ЦСКА Михаил Качаунов с 1:51,35, следван от Венцислав Айдарски от Вихрен (1:52,23) и Александър Николов от Черно море (1:52,44). Състезанието на Спортната палата продължава днес следобед и през уикенда.

Епитропов отпадна в сериите на 200 м бруст на световното по плуване

Любомир Епитропов не успя да продължи към полуфиналите на 200 м бруст на световното първенство по плуване в Сингапур.

Ужас! Олимпийска шампионка загина след планински инцидент

Фаталният инцидент е станал в планината Каракорум

Провете се маратона от Света Анастасия до моста в Бургас

Участващите показаха воля и любов към морето

Калоян Братанов не успя да премине сериите на 100 м свободен стил на Световното по плуване

25-годишният плувец завърши на последното девето място в девета серия.

Българка с четвърто място на Европейското по вдигане на тежести до 17 г.

С двубой от 189 килограма Мария Гарсия Стефанова се класира на четвърто място в категория до 77 килограма при девойките до 17 години на европейското първенство по вдигане на тежести в Мадрид за кадети и кадетки до 15 и до 17 години. 

Стефан Ботев влезе в борда на Европейската федерация по щанги

Президентът на Българската федерация по вдигане на тежести (БФВТ) Стефан Ботев бе избран за член на Изпълнителния борд на Европейската федерация по вдигане на тежести (EWF) – най-висшия управленски орган, който обединява всички национални федерации на континента.

Министър Пешев награди младите звезди на българския спорт, тотото ги поздрави

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев отличи най-ярките млади таланти на българския спорт – световните шампионки по волейбол до 19 години и тенисистите Иван Иванов и Александър Василев – за техните впечатляващи международни успехи.

Браво! Българките в битката за медалите на Световното по фехтовка

Българският отбор на сабя жени в състав Олга Храмова, Йоана Илиева, Емма Нейкова и Вероника Василева ще спори утре за медалите на Световното първенство по фехтовка в Тбилиси (Грузия).

Скали засипаха двукратна олимпийска шампионка, няма признаци за живот

Двукратната олимпийска шампионка в биатлона Лаура Далмайер е станала жертва на тежък планински инцидент в Пакистан. Тя е пострадала на 28 юли и повече от 24 часа по-късно спасителен екип все още не е стигнал до нея.