Фрум спечели 11-ия етап на Вуелтата на последния завой от изкачването към финала

Фрум спечели 11-ия етап на Вуелтата на последния завой от изкачването към финала

Колумбиецът Найро Кинтана води в класирането с 54 секунди пред британеца

Шампионът от "Тур дьо Франс" Крис Фрум (Великобритания) спечели 11-ия етап на колоездачната Обиколка на Испания. Британецът беше най-бърз по 169-километровото трасе от Колунга до Пеня Кабарга за 3:44:47 часа.

Колумбиецът Найро Кинтана завърши втори със същото време и запази лидерската си позиция в генералното класиране. Шампионът във Вуелтата и местен фаворит Алехандро Валверде остана трети на 6 секунди.

Фрум спечели драматичната битка в етапа след атака в последния завой на изкачването и пресече пръв финалната линия. Успехът на Фрум дойде на същото изкачване в Пеня Кабарга, където спечели първата си етапна победа през 2011 година, когато стана втори, а това беше и първата победа на неговия отбор "Скай" в надпреварата. Кинтана, шампион в Джирото на Италия през 2014 година, води генералното класиране с общо време 42:21:48 часа. Той има преднина от 54 секунди пред Фруум и 1:05 минута пред Валверде.

 

 

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.