Гимнастиците ни спечелиха 21 титли в Нови Сад

Гимнастиците ни спечелиха 21 титли в Нови Сад

Българите се завърнаха с общо 49 медала

Българските гимнастици донесоха на страната ни общо 21 златни медала, 19 сребърни и 9 бронзови при момчетата и мъжете, както и още 4 златни и 2 сребърни при момичетата на турнира "Мемориал Нови Сад", завършил този уикенд.
 
Родните състезатели по спортна гимнастика затвърдиха чудесното си представяне и с участието си във финалите на уредите. Със злато на кон с гривни, успоредка и висилка си тръгна Толга Абдурахманов, Алек Саров взе сребро на прескок, Николас Наков е със сребро на висилка, Давид Иванов е първи на земя, втори на халки, на прескок и на успоредка, трети е на висилка, а Наско Миков е с бронз на земя, Йоан Иванов е победител на халки и на прескок, втори е на успоредка.
 
Здравко Добрев триумфира на земя, висилка и успоредка, завърши със сребро на кон с гривни и на прескок, Даниел Трифонов е победител на прескок, втори на земя и на висилка, Максим Казанджиев е шампион на кон с гривни и на халки, на успоредка взе сребърно отличие, Александър Стефанов е втори на халки.
 
Алекзандър Методиев спечели на земя, на халки и на висилка, Божидар Златанов победи на прескок и на успоредка, освен това взе още четири сребърни медала - на земя, на кон с гривни, на халки и на висилка, Бойко Иванов е трети на прескок.
 
Теодор Трифонов завърши с два бронзови медала - на земя и на халки, Живко Стоянов е трети на висилка.
 
При момичетата Диана Георгиева победи на перескок, след нея втора е Калина Тенева.
 
Във следващите възрастови групи шампионки на прескок отново са българки - Виктория Главчева и Елизабет Николова.

 

Германците приветстват провеждане на Олимпийски игри в страната

Германците биха приветствали провеждането на Олимпийски игри в страната, а Мюнхен - домакин от 1972 година, е предпочитаният от тях град за домакинство, според проучване, поръчано от списание Stern.

Огромен скандал около допингираните игри

В света на спорта се разразява ожесточена битка около противоречивата инициатива Enhanced Games – състезание, което позволява открито използване на забранени вещества под медицински контрол.

Световната антидопингова агенция обяви война на Enhanced Games

„Това не е спорт, а експеримент с човешкото тяло“ – WADA срещу новите „допингови“ игри

Камелия Стоименова подобри рекорд на Таня Богомилова в плуването

Камелия Стоименова подобри националния рекорд на легендата Таня Богомилова на 200 метра бруст за жени в малък басейн,  съобщи Плувен клуб Спринт София. 

Наша грация с медали в Кипър

Националката Деница Минкова спечели един златен и два сребърни медала на международния турнир по художествена гимнастика "Stars of Aphrodite" в Лимасол (Кипър).

МОК отряза Стефка Костадинова

Вече признаха избора на Лечева

Весела Лечева: Трета инстанция потвърди решенията на Общото събрание на БОК

Вече седем месеца продължава сагата

СТРАХотно настроение завладява 8888.bg!

Хелоуин идва с нещо повече от костюми и сладки – идва с неочаквани оферти

Даряват олимпийците на САЩ със $100 000 при пенсия

Спортистите в САЩ имат нов материален стимул да се класират за участие на Олимпийски игри. И той се равнява на награда от $100 000 (около 86 400 евро).