Женският ни национален отбор по хандбал разби Малта във Варна

Женският ни национален отбор по хандбал разби Малта във Варна

Българките призовават феновете за подкрепа

Женският ни национален отбор по хандбал разби Малта с 37:14 в първия си мач от първата фаза на квалификациите за Европейско първенство, които се провеждат в Двореца на културата и спорта във Варна.

Българките стартираха ударно и поведоха с 5:0. Това накара треньорът на Малта да взема таймаут. Това не помогна и нашите дръпнаха с 6:0. При 8:2 гостите изпуснаха дузпа. Последва отпускане в нашия тим и след 4 безответни гола Малта намали до 10:6. Момичетата ни обаче не допуснаха изненада и полувремето завърши при 10 точки преднина 19:9.

Ситуацията на игрището не се промени и през второто полувреме, като нашите систематично увеличаваха преднината си. Така при 24:10 наставникът на гостите отново използва правото си на таймаут. До края в игра влязоха всички момичета, като разликата набъбна на 23 точки.

Най-резултатна за нашите беше Мелина Спасова с 10 гола, 6 добави Габриела Георгиева, 4 Гергана Грозданова, по 3 реализираха Кристина Миланова, Гергана Ефтимова и Стефани Петрова,  Отлични изяви имаха и трите ни вратарки Десислава Николова, Светлана Дженобиле и Виктория Маринова.

„Добро стъпване  в квалификациите. В отбора има настроение. А има ли настроение, смятам, че можем да стигнем далеч. Този отбор се гради от повече от година и има израстване. Както те, така и целият женски профил. Момичетата имат нужда от самочувствие. Има млади момичета, които се включиха добре. Опитните им помагаха. Такова е виждането на нашия щаб. С помощта на опитните, младите лека полека да стъпват, да бъдат по-уверени. Отборът е млад. Имама момичета, които са родени 2026 г. Трите вратарки също се включиха страхотно, но Малта не е мерило. За неделя срещу Литва си пожелавам късмет и успех. Играят агресивен хандбал. Имат една-две изявени състезателки. Гледали сме видео, надявам се да се справим с тях“, коментира Миглена Христова, която заедно с Георги Андреев води отбора, тъй като селекционерът Димитър Николов е в болница.

„Мога да кажа, че мачът беше лесен. Момичетата на Малта не бяха обиграни. Смятам, че ние сме доста по-добри – физически и тактически. Срещу Литва със сигурност ще бъде по-труден мач, но можем да го вземем, ако покажем нашата игра. Призовавам хората да ни подкрепят в неделя. Хандбалът е много интересен спорт. Доставя ми голямо удоволствие да играя за България и винаги давам всичко от себе си“, коментира Мелина Спасова.

Лора Сарандева също призова публиката да подкрепи отбора в неделя.

„Мисля, че сме подготвени и за малкото време и малкото лагери, които имаме вървим все по-добре. Срещу Малта беше лесен мач, но гледахме срещи на Литва и смятам, че са доста добър противник. Имаме възможност и предимство да гледаме утре мача им срещу Малта и така, излизаме за победа. Това е единственото което можем да направим“, каза Сарандева.

В събота нашите почиват, а в неделя от 14 часа срещат Литва. В 16 часа в събота Литва се изправя срещу Малта.

Първият квалификационен кръг се провежда под формата на турнир, а по волята на жребия България получи първото право да го организира. Трите отбора ще изиграят по един мач по между си и първенецът ще се класира за втората фаза на квалификациите за ЕВРО`2026. Първенството на континента при дамите през 2026-та ще се проведе в пет държави – Полша, Румъния, Чехия, Словакия и Турция. 

 

CT Interactive разширява присъствието на Diamond Tree Jackpot с Alphawin в България

Diamond Tree Jackpot е най-новото прогресивно джакпот решение на CT Interactive

Златен медал и фурор на български голфър в САЩ

19-годишният Китов пробива със страшна сила в Щатите

Нидерландец спечели деветия етап на Тур дьо Франс (ВИДЕО)

Тадей Погачар остава първи в генералното класиране

Страхотна Стилияна Николова със злато и сребро в Милано! (ВИДЕО)

Европейската вицешампионка Стилияна Николова спечели златен и сребърен медал на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в Милано (Италия)

Опелото на Мартин Велев ще се състои на 14 юли в София

36-годишният син на президента на БОК Весела Лечева загина на 10 юли

Стана ясна причината за смъртта на сина на Весела Лечева

Синът на Весела Лечева – Мартин Велев, се е ударил във вълна по време на маневра с джет, вследствие на това е паднал в морето и е загинал