Киприян Бербатов се включи в "Гран При Благоевград'09"

Киприян Бербатов се включи в "Гран При Благоевград'09"

Третият братовчед на футболната звезда на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов - Киприян се включи в четвъртия кръг на шахматната надпревара "Гран При -Благоевград" 2009, предаде кореспондент на Novsport.com.

Третият братовчед на футболната звезда на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов - Киприян се включи в четвъртия кръг на шахматната надпревара "Гран При -Благоевград" 2009, предаде кореспондент на Novsport.com. Младият талант в момента е състезател на Локомотив (София), но бившият му клуб "Виктори" (Благоевград) още от сега са започнали да преговарят с изпълнителният директор на столичния тим Огнян Тодоров, за да може Бербатов да бъде преотстъпен и да помогне на бившите си съотборници. Финалите за влизане в "А" група, започват на 8-ми юни и ще продължат до 14-ти юни в Слънчев бряг. Преговори се водят и със Петър Савов от дупнишкия тим Казабланка.

Останалите които ще представят тима от областния център са 8-мия в Държавното първенство за мъже Марио Вутов, както и Борислав Иванов и Атанас Станоев. При дамите "Виктори" ще бъде представен от Мариела Колинчева, Цвета Галунова, Марина Георгиева и Десислава Градевска. В четвъртото издание на турнира по шах в Благоевград се включиха 18 състезатели, като  сред тях беше и Веселин Методиев, който съвсем наскоро се завърна от Велико Търново, където завърши трети в генералното подреждане за Купа България, което е голям успех за благоевградския клуб. При 12-годишните Методиев спечели злато в старопрестолния град и парична награда от 100 лева. Участие днес взеха и най-малките разделени на две групи до 10 г. и над 10 год. Лидер във временното класиране след изиграни три кръга е Иван Тетимов с актив от 28 точки.

Антоанета Стефанова със силен старт на световното първенство по ускорен шахмат

В събота предстоят нови четири кръга при жените

8888.bg и „Феникс на доброто“ подариха празнични моменти на децата от Преходно жилище – Хасково

Инициативата осигури лаптоп и телевизор за малчуганите

eSports през декември: месец, изпълнен с битки и емоция

Декември се превърна в мост между настоящите постижения и бъдещите иновации в електронните спортове

Художествената гимнастика отчете общо 111 медала

Българска федерация художествена гимнастика отчете успешна 2025 година със спечелени общо 111 медала

Двама българи в топ 10 на Спортист на Балканите

Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в топ 10 на 52-рото издание на анкетата на БТА „Спортист на Балканите“ за 2025 година

България стана асоцииран член на Средиземноморската хандбална конфедерация

Президентът на БФХандбал Росен Добрев беше делегат на 40-ия редовен изборен конгрес на Международната хандбална федерация