Китаец направи требъл на Световното по плуване

Китаец направи требъл на Световното по плуване

Сун Ян е едва втория плувец, който печели титлите на 400, 800 и 1500 метра свободен стил в рамките на едно световно първенство

Китаецът Сун Ян триумфира на 1500 метра свободен стил при мъжете и направи требъл по време на първенството на планетата по плуване в Барселона.

22-годишният китаец, олимпийски шампион и световен рекордьор в дисциплината, се движеше втори 100 метра преди финала, но със силен финален спринт спечели златото с време 14:41,15 минути.

Сун Ян е едва втория плувец, който печели титлите на 400, 800 и 1500 метра свободен стил в рамките на едно световно първенство след австралиеца Грант Хакет, който стори същото през 2005 година в Монреал.

Втори остана канадецът Райън Кохрейн с 14:42,48, а трети е Грегорио Палтриниери от Италия с 14:45,37.

Катинка Хошсу спечели титлата на 400 метра съчетано плуване на световното първенство по плувни спортове в Барселона. Унгарката завърши с време 4:30.41 минути и триумфира с втори златен медал от шампионата на планетата в каталунската столица.

Хошсу взе златото в дисциплината и на световното първенство през 2009 година. Мирея Белмонте от Испания завърши на второ място с време 4:31.21 минути, а трета се нареди Елизабет Бийзел (САЩ), шампионка от 2011 година.

Световната рекордьорка и олимпийска шампионка Е Шъвен от Китай остана едва на седмата позиция във финала.

Бившият олимпийски шампион Ричард Карапас пропуска колоездачната обиколка на Испания

Той все още не е възстановен напълно от заболяване

Националите в свободния стил останаха без медали на Световното по борба в Самоков

В днешните категории България бе представена от Ердал Галип и Григор Чернаков

Петима българи ще участват на Световното по плуване за юноши в Отопени

Петима български състезатели ще вземат участие на започващото днес Световно първенство по плуване за юноши в румънския град Отопени.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.