Клубът по художествена гимнастика „Черноморец” чества 25-годишен юбилей. Той е учреден на 15 ноември 1990 година. Председател е Ани Бошева, която пое щафетата от дългогодишния шеф Васил Стоянов. Сега той е почетен председател.
От 11:00 часа в кафето на спортна зала „Младост” ще се проведе пресконференция. Поканени са президентът на родната федерация по художествена гимнастика Илиана Раева и нейната заместничка Мария Петрова. Ръководството на КХГ „Черноморец” ще отчете големите успехи на клуба в този 25-годишен период.
В момента в треньорския екип са Соня Боева, Рада Вражева, Мария Калангерова, Дафина Стоянова, Гергана Ракаджиева и Надежда Жечева. Хореографки са Юлия Кожухарова и Слава Бакалова. На 5 декември (събота) клубът по художествена гимнастика „Черноморец” организира детски Никулденски турнир, който е част от мероприятията за отбелязване на „Бургас - Европейски град на спорта 2015”.
Мястото е зала „Младост”, а началото в 9:30 часа. Откриването на турнира е в 13:00 часа. До 18:00 часа е надпреварата при ансамблите. Церемонията по закриването и награждаването е предвидена за 18:30 часа.
Клубът по художествена гимнастика на „Черноморец” чества 25-годишен юбилей
