Кралев ще спасява щангите

Кралев ще спасява щангите

През пролетта 11 национали бяха хванати с допинг

Спортният министър Красен Кралев и генералният секретар на БОК Белчо Горанов очакват дата за среща в Будапеща с президента на Международната федерация по вдигане на тежести (МФВТ) Тамаш Аян в опит да спасят родните щанги.

„Разменихме писма и очакваме да пътуваме, най-вероятно в началото на ноември - потвърди Горанов. - Кога ще стане обаче и дали ще има резултат, не мога да кажа. Доколкото знам, няма как да се избегне глобата от 500 000 долара, но ще опитаме да направим каквото можем.“

През пролетта 11 национали бяха хванати с допинг, но бе доказано, че причината е замърсена хранителна добавка, а не умишлено вземане на забранени препарати. Последваха наказания от 9 и 18 месеца, които бяха обжалвани от Българската федерация по щанги (БФЩ), но потвърдени от Международния арбитражен съд в Лозана.

„Все още нямаме никаква официална информация за глобата, но така е по устав при хванати повече състезатели - коментира президентът на БФЩ Неделчо Колев. -

Разпуснахме националния отбор и наши щангисти няма да участват на световното, което започва на 20 ноември. Най-вероятно на конгреса на МФВТ преди шампионата ще обявят глобата и дори да сме в Хюстън, няма да може да участваме, докато не се платят парите. Продължавам да твърдя, че ние сме невинни и ще продължим битката.

Наказания като нашите няма в устава на МФВТ и глобата е несъвместима с тях.“

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови