Красен Кралев награди №1 в борбата за 2018 година Тайбе Юсеин

Красен Кралев награди №1 в борбата за 2018 година Тайбе Юсеин

Увеличават бюджета на федерацията за следващия сезон

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства на годишната церемонията по награждаване на най-успешните състезатели, треньори и спортни клубове по борба за 2018 година и връчи наградата на борец №1 Тайбе Юсеин. 
 
„Радвам се, че сме заедно, за да отдадем нашето уважение на най-заслужилите от Вас, които допринесоха за прославянето на България. След кратко отстъпление през миналата година, борбата се върна там, където й е мястото.
 
Имаме женска школа, която е сред най-добрите в света. Преди имахме само Станка Златева, а сега има една група от 7-8 жени всяка една, от които може да вземе медал, да стане европейска или световна шампионка.
 
 
Това е много важно с оглед на предстоящите Олимпийски игри, където е изключително трудно да се стигне до върха. А колкото по-голяма е конкуренцията в България, толкова по-голям е и шансът да имаме олимпийски шампиони.
 
Имаме възраждане и в класическата борба, постигнахме много успехи, за което благодаря на всички състезатели, треньори и ръководството на федерацията“, каза Кралев. 
 
Министърът поздрави специално Тайбе Юсеин, която стана световна и европейска шампионка през 2018 г. 
 
 
„Много се радвам за Тайбе Юсеин, защото тя дълги години беше в подножието на върха, а според мен е един от най-добрите борци в света. Щастлив съм, че тя намери реализация през тази година и искрено се надявам, че ще успее да се събере и да бъде толкова категорична и в олимпийската година, както беше през тази“, заяви Кралев, който получи благодарствен плакет от Тайбе Юсеин и Биляна Дудова.
 
 
Министърът подчерта, че борбата е най-успешният български спорт и с представянето си през 2018 г. отново го е доказала. Кралев обяви още, че след добрите резултати бюджетът на федерацията за 2019 г. ще бъде увеличен. 
 
За №2 в борбата бе обявена европейската шампионка и сребърна медалистка от Световния шампионат Биляна Дудова, а трети е сребърният медалист от Световното първенство Кирил Милов. 
 
 
Треньор №1 на годината стана националният селекционер на жените Петър Касабов, който изказа специални благодарности към всички, които са допринесли за успехите на момичетата и обяви, че през 2018 г. е получил от министър Кралев всичко, което е поискал. 
 
Наградени бяха още спортни клубове, треньори и десетка на най-успешните състезатели.
 
 
През 2020 г. България ще бъде домакин на последната Световна олимпийска квалификация, а през 2019 г. приемаме Световно първенство за кадети. През 2019 г. турнирът в свободния стил „Дан Колов“ ще бъде т.нар. рейтингов турнир, като от резултатите от него ще зависи разпределението при тегленето на жребия за Световното и Европейско първенства.

 

София ще е домакин на първата Европейска купа по бейзбол 5

Вижте подробности

9100 лв. е наградният фонд в 85-ия маратон Галата – Варна

Победителите в маратона – мъж и жена, ще получат парични награди от по: I място – 1200 лв.; ІІ място – 900 лв.; ІІІ място – 700 лв.; ІV място – 600 лв.; V място – 500 лв.; VІ място – 400 лв.

Томас Бах се срещна с папата

По време на посещението си в Рим и Ватикана, президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах се срещна с новия папа Лъв XIV, съобщават от организацията.

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).