Красен Кралев откри Европейската купа по ветроходство в клас „Лазер“

Красен Кралев откри Европейската купа  по ветроходство в клас „Лазер“

Нашият град неведнъж е доказвал, че е отличен домакин на състезания от най-висок ранг, заяви министърът

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри Европейската купа по ветроходство в клас „Лазер“, която се провежда от 14 до 16 юни във Варна. Организатори на състезанието са Българската федерация по ветроходство, Община Варна и СК „Черно море Бриз“.
 
В надпреварата участват 45 състезатели от България, Румъния, Украйна, Русия и Франция, които ще спорят за отличията в два олимпийски (Лазер Радиал и Лазер Стандарт) и един детски клас (Лазер 4.7).
 
„За мен е удоволствие да съм сред Вас и да открия Европейската купа по ветроходство. Искам да благодаря на организаторите за това, което правят за развитието на този спорт. Като варненец съм изключително горд, че морската столица ще бъде домакин и на Европейското първенство по ветроходство през 2021 г.
 
 
Нашият град неведнъж е доказвал, че е отличен домакин на състезания от най-висок ранг и аз съм сигурен, че ще се справим перфектно и с организацията на този престижен спортен форум“, заяви министър Кралев и пожела успех на всички участници. 
 
 
На събитието присъстваха областният управител на Варна Стоян Пасев, председателят на Съвета на директорите на Пристанище Варна ЕАД Тихомир Тодоров, директорът на дирекция „Спорт“ в община Варна Кристиан Димитров, президентът на Българската федерация по ветроходство Росен Марангозов и вицепрезидентът на Европейската асоциация в клас „Лазер“ EurILC Златко Якелич.
 
 
Надпреварата може да проследите на живо на следния линк:
 

 

Зелена светлина за изграждане на съпътстващ гребен канал в Пловдив

Кметът Костадин Костадинов е обещал средства за закупуването на проблемен имот да влязат в бюджета

Йоана Илиева е седма на Европейското първенство по фехтовка

Българката бе на крачка от медал

Общо 20 медала за България след първите 2 дни на Световното за спортисти със синдром на Даун 

След първия ден вчера равносметката беше седем отличия

Красотата на Мондиала: Когато никой не очаква, но всички помнят

Вижте кои са едни от най-големите сензации на световните първенства

US Open 2026: Където голфът е религия

Броени дни остават до едно от най-значимите събития в света на голфа - Откритото първенство на САЩ

Шефът на Световното гребане: Огромно удоволствие е да се връщаме в Пловдив

Президентът на Световното гребане Жан-Кристоф Роланд беше в Пловдив за втория кръг от Световната купа (12-14 юни)