Локомотив Варна разгроми британци в турнира по хандбал "Чалъндж Къп"

Варненци се наложиха над Кеймбридж в първа среща от третия кръг

Локомотив Варна разгроми английския Кембридж с 36:22 (19:7) в първия мач от третия кръг на европейския клубен турнир по хандбал за мъже "Чалъндж Къп".

Британците бяха символични домакини на двубоя, който се игра на базата в Камчия край Варна.

Реваншът е утре в същата зала. Българите имаха превъзходство през цялата среща, като бързо поведоха с 9:3, а малко преди почивката преднината им за първи път достигна 10 гола при 16:6.

През втората част локомотивци продължиха да доминират и около средата на втората част поведоха с 31:13, а до края понамалиха темпото и позволиха на съперника да направи загубата си малко по-почетна.

Бранимир Балчев се разписа 10 пъти за варненци, а с по 4 попадения се отличиха Теодор Добрев и Димитър Георгиев. Испанецът Алехандро Коста Гарсия беше най-добър за англичаните със 7 гола.