Локомотив Варна с пореден успех в първенството по хандбал

Локомотив Варна с пореден успех в първенството по хандбал

Локомотив Варна постигна седмата си поредна победа от началото на сезона в хандбалното ни първенство при мъжете, след като надигра с 32:21 (19:11) Осъм (Ловеч).

Локомотив Варна постигна седмата си поредна победа от началото на сезона в хандбалното ни първенство при мъжете, след като надигра с 32:21 (19:11) Осъм (Ловеч).

Така варненци запазиха 100-процентовия си актив и са на върха в класирането, заедно с шампионите от Фрегата. Бургазлии надиграха с 31:25 като гост Локомотив Горна Оряховица. Двата имат равен брой точки, но на върха в таблицата е Фрегата, който има по-добра голова разлика.

Победи в този кръг постигнаха и другите претенденти за титлата Спартак Варна с 36:35 в гостуването на Левски (Левски) и Добруджа след 32:28 в София над НСА.

В женското първенство тимът на Етър-64 ще зимува като лидер в класирането след 38:27 като гост над Хасково. До успеха стигна и отборът на Свиленград-ПУ, но момичетата от старата столица имат по-добра голова разлика. Двата тима на са върха в класирането с по 12 точки.

Всички резултати от кръга

Мъже
Левски (гр. Левски)- Спартак Вн 35:36 (13:18)
НСА -Добруджа 28:32(15:16)
Локомотив ГО - Фрегата 25:31(13:19)
Осъм - Локомотив Варна 21:32(11:19)

Жени
Хасково - Етър 27:38(12:16)
Свиленград-ПУ - Шумен 24:21(14:11)
Панагюрище - Ники спорт 24:28(14:12)
Поморие - Бъки 16:28(5:17)
 

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване