Махлянов спечели схватката си от десетия кръг на турнира в Токио

Махлянов спечели схватката си от десетия кръг на турнира в Токио

Даниел Иванов-Аоияма допусна пета загуба в надпреварата

Българинът Калоян Махлянов спечели схватката си от десетия кръг на турнира по сумо в японската столица Токио и преодоля временния шок от вчерашната загуба срещу Какурю.

Махлянов се справи със съпротивата на съперника Киокутенхо с популярната хватка "йорики", която му донесе шеста победа от зимната надпревара в Токио. С това българският "одзеки" подобри баланса си на 6:4 победи, което не успя да направи Даниел Иванов-Аоияма.

Той допусна пета загуба в надпреварата, след като отстъпи на Аран с хватка "шитатенаге" и позволи на неговия съперник да го изравни в генералното класиране при 5:5 победи.

В схватка от 11-ия кръг на турнира в Токио, Котоошу ще излезе на дохиото срещу лидера в класирането Харумафуджи (9:0). Далеч по-благосклонна е програмата на Даниел Иванов, който ще срещне Окиноуми (6:4).

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.