Мариан Петров спечели 81-вото Държавно първенство по шахмат



Мариан Петров спечели 81-вото Държавно първенство по шахмат



Състезателят от Велико Търново победи с 2:0 Александър Делчев

 Гросмайстор Мариан Петров спечели за втори път в кариерата си титлата от 81-вото Държавно първенство по класически шахмат за мъже. Във финала на турнира, който се проведе в Монтана, великотърновският гросмайстор се наложи с 2:0 победи над гросмайстор Александър Делчев. В спора за бронзовия медал гросмайстор Красимир Русев се наложи с 2,5:1,5 точки над гросмайстор Момчил Николов.

Държавното първенство се проведе във формат на директна елиминация в две партии, като при равенство шахматистите трябваше да играят допълнителни партии по ускорен шахмат и блиц. За последно такъв формат на Държавния шампионат бе използван през 2002 година, когато Петров отново завоюва титлата. 


Мариан Петров е майстор на спорта от 1989 година и международен майстор от 1998 година. От 2010 година е гросмайстор. Завършва НСА със специалност шахмат. През 1991 година става републикански шампион за юноши до 16 години, а през 1993 година до 18 години. През 2001-ва печели националното първенство по ускорен шах, а през 2002 година е част от националния отбор на Олимпиадата по шахмат. Петров е треньор и автор на шахматна литература.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.