Марк Кавендиш спечели персоналния двубой с Петаки за 13-я етап на Джирото

Марк Кавендиш спечели персоналния двубой с Петаки за 13-я етап на Джирото

Британският спринт специалист Марк Кавендиш се възползва от благоприятния равен релеф на 13-я етап от колоездачната обиколка на Италия

Британският спринт специалист Марк Кавендиш се възползва от благоприятния равен релеф на 13-я етап от колоездачната обиколка на Италия.
 
Очаквания групов спринт финал на 176-километровия пробег от Лидо ди Камайоре до Фирензе донесе трета победа в тазгодишното издание на Джирото за Кавендиш. Отличната екипна работа на Колумбия – Хайроуд успя да изолира заплашително дебнещия Алесандро Петаки. Съотборниците на британеца успяха да принудят Петаки да търси обиколен път на 1200-метровата финална права.
 
Интересен факт от днешния пробег стана падането на Кавендиш, който вчера отпразнува 24-я си рожден ден, 20 километра след старта на етапа, когато той се заплете с французина Йоан Жене.  В крайна сметка състезателя на Колумбия успя по отличен начин да докаже израстването си през последните години. Това е третата му индивидуална победа в рамките на тазгодишното Джиро, което е с една повече от актива му за 2008 г. Това също така е 11-а етапна победа от началото на 2009 г. и общо 39-а в кратката му, но за сметка на това блестяща кариера.
 
Втори по пътищата на Тоскана италианецът Петаки, а третата позиция стана достояние на австралиеца Алан Дейвис. Първите пет позиции бяха завършени от южноафриканеца Роби Хънтър и американският колоездач Тайлър Фарар.
 
Розовата фланелка на Денис Меншов не бе поставена под заплаха в днешния лек и преходен етап и той ще продължи да я носи за трети пореден ден.
Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.