Майкъл Матюс спечели третия етап на Обиколката на Италия

Майкъл Матюс спечели третия етап на Обиколката на Италия

Ремко Евенепул увеличи преднината си на върха

Австралиецът Майкъл Матюс спечели дългия трети етап от колоездачната Обиколка на Италия.

Той измина разстоянието от 216 километра от Васто до Мелфи за 5:01:41 часа, а фаворитът в надпреварата Ремко Евенепул увеличи преднината си в генералното класиране.

Въпреки дъждовното време Матюс от "Team Jayco-AlUla" успя да изпревари със спринт на финалната права Мадс Педерсен (Дания) и Кейдън Гроувс (Австралия), които финишираха със същото време. Това е трети етапен успех на австралийския колоездач в "Джирото" и първи от 2015 година насам.

"Да вземеш победа тук, в Италия, е фантастично. Целият екип беше напълно отдаден на това да спечеля. Този успех е повече, отколкото можех да мечтая. Чух, че Педерсен е изостанал на изкачването и знаех, че трябва да издържа до края. Радвам се, че се получи", каза австралиецът.

Дъждът, особено през втората половина на маршрута, причини няколко катастрофи, но никоя от тях не беше сериозна.

Белгиецът Ремко Евенепул запази розовата фланелка на лидер в генералното класиране, след като води с 10:18.07 часа. Той има преднина от 32 секунди пред Жоао Алмейда (Португалия) и 44 секунди пред Примож Роглич (Словения).

"Исках да запазя позиции, защото дъждът направи пътищата мокри и трудни. Още една секунда на Примож и три на останалите е добре, особено след напрегнатия финал", каза Евенепул, който кара за "Soudal Quick-Step".

Етапът беше един от най-дългите и най-равните на "Джирото", като имаше две изкачвания към края. За разлика от него, четвъртият от вторник почти няма равни участъци по 175-километровия маршрут от Веноза до Лаго Лачено, който е с три изкачвания от втора категория, включително едно точно преди финала.

Обиколката на Италия ще завърши на 28 май в столицата Рим.

Грациите ни с два сребърни медала в Баку

Българските състезателки завоюваха два сребърни медала при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), а освен това се класираха за Крос битките.

Давид Иванов се включва в подготовката на националния отбор

Давид Иванов вече има квота за Световното първенство по спортна гимнастика, а американец с български паспорт ще се включи в подготовката на националния отбор от 1 юли, обяви старши треньорът на националния отбор Милко Танкушев.

Олимпийски шампион аут за Джирото

Олимпийският шампион в шосейното колоездене от Токио 2020 Ричард Карапас ще пропусне тазгодишното издание на „Джиро д'Италия“, тъй като продължава да се възстановява от операция на перинеума, съобщи отборът му Едюкейшън-ИйзиПоуст, цитиран от агенция Ройтерс.

WINBET е официален спонсор на „Grande Partenza“ на Giro d’Italia 2026 в България

Водещата българска платформа за развлечения и онлайн игри WINBET ще бъде официален партньор на Grande Partenza (Големия старт) на Giro d’Italia 2026. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.