Министър Кралев: Младежкото развитие е наш основен приоритет

Министър Кралев: Младежкото развитие е наш основен приоритет

“Младите хора днес са изправени пред много и различни предизвикателства, поради това е важно всички ние да се обединим, така че да създадем благоприятни условия, които да подпомогнат тяхната личностна и професионална реализация”, обясни спортният министър

 Младите хора са приоритет за правителството на Бойко Борисов. Доказателство за това е новата Национална програма за младежки дейности на Министерство на младежта и спорта с бюджет от 2 млн. лева. Това е знак, че младежкото развитиe е наш основен приоритет, за който работим усилено с прякото участие на всички млади хора, тъй като вярваме в качественото младежко участие в процесите по вземане на решения. Това каза министърът на младежта и спорта Красен Кралев по време на едно от най-големите младежки мрежови събития Национална среща „Младежки пространства – изграждане на среда за младежка работа, доброволчество и социален капитал“, на което домакин е Варна - Европейска младежка столица 2017. Министър Кралев и Тибор Наврачич - еврокомисар по младеж, образование, култура и спорт бяха специални говорители на официалното откриване на Националната среща.

“Младите хора днес са изправени пред много и различни предизвикателства, поради това е важно всички ние да се обединим, така че да създадем благоприятни условия, които да подпомогнат тяхната личностна и професионална реализация”, обясни спортният министър. Министър Кралев посочи, че е изключително притеснителна нарастващата агресия сред младите хора. “Тук идва нашата важна роля - да създадем благоприятна среда, която да стимулира и развива като дава равен старт на всеки един гражданин”, заяви той.
 
Според Красен Кралев присъждането на титлата на Варна Европейска младежка столица 2017 е признание за цялата държава и за добрата работа в сферата на младежта. Той поздрави кмета Иван Портних и целия екип на „Варна – Европейска младежка столица 2017 г.“ за отличната организация по подготовката и провеждането на множество събития, насочени към младите хора, които поставят Варна и България в центъра на европейските младежки политики. “За нас е чест, че еврокомисар Наврачич е днес с нас, тъй като той е пример за това каква политика трябва да се води, така че младите хора да бъдат овластени”, подчерта министър Кралев.
 
Министърът на младежта и спорта отбеляза, че темата на събитието е от висока важност. По думите му, младежките пространства трябва да бъдат среда, която да обогатява и стимулира младите хора, така че да ги превръща в движещата сила за позитивна промяна. “Щастлив съм да видя толкова нови младежки пространства тук във Варна, които служат за платформа за развитие на таланта и гражданската активност на младите хора. Искам да отбележа, че наш основен приоритет и по време на Българското председателство на Съвета на ЕС е ролята на младите хора в допринасянето за мира сигурността, осигуряването на устойчивост и развитие, както и ролята на таланта на младежите в засилване на демографския подем”, посочи Красен Кралев. Той допълни, че по време на Председателството България има и историческият шанс пряко да участва в създаването на новата Европейска стратегия за младежта. Тя ще бъде формулирана на база мнението и участието на младите хора, а един от инструментите това да се случи е по време на  Европейската младежка конференция 2018 г., която България ще организира, в рамките на Председателството си на Съвета на ЕС.
 
Министър Кралев благодари на Европейската комисия и на Съвета на ЕС за доброто партньорство, което се осъществява в сферата на младежта. “За нас е важно младите хора в Европа да получават възможности за тяхното развитие, така че да работят за ценностите на нашия съюз и да го доразвиват”, категоричен бе той.
Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване