Министър Красен Кралев откри най-модерната спортна зала в Пловдив

Министър Красен Кралев  откри най-модерната спортна зала в Пловдив

В новата зала може да се практикуват над 25 вида спорт. Капацитетът на съоръжението е 6200 седящи места с възможност до 8000 при концерти

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев, кметът на Пловдив Иван Тотев и Александър Гусятников, вице-президент на федерацията по колоездене на Русия откриха новата спортна зала в града. 

 

На церемонията присъстваха политици и много емблематични спортисти на България Сийка Келбечева, Стоянка Груйчева, Йордан Йовчев, Николай Бухалов, Любо Ганев, националният отбор по волейбол, футболни величия и още много български спортисти.

 

„Уважаеми дами и господа, скъпи пловдивчани, изключително се вълнувам и е чест за мен да споделя този миг с вас. Миг, който толкова дълго време чакахме, за да имаме такава прекрасна зала, да имаме покрит колодрум – най-модерният в Източна Европа, заяви министър Кралев пред препълнената зала. Много ви благодаря за това, че всички сте тук. Това ми вдъхва увереност, че нашите шампиони, нашите титли, които ще завоюваме в тази зала, ще се радват на одобрението на българската публика. Българската публика ще дава сили на нашите спортисти да побеждават, защото така се създават легендите и се създава историята на спорта, така се създава историята на залата. Искрено се надявам, че това спортно съоръжение ще даде тласък не само на българското колоездене, но и на всички 25 спорта, които могат да се практикуват тук”.

 

Министърт пожела на кмета Иван Тотев пълна зала и много медали за българския спорт. 

 

„Благодаря ви, че уважихте нашите спортисти, и се надявам да преживеете заедно с тях много мигове на успехи и на слава”, допълни министър Кралев.

 

Част от официалната церемония беше и финалът на Световното първенство по Таекуон-До ITF, което беше и първото спортно състезание в новата зала. Красен Кралев награди с купа в комплексното класиране победителя в световното първенство по Таекуон-До ITF от КНДР.

 

Министър Кралев заедно с шефа на колоездачния съюз Петър Тончев връчи жълтата фланелка на лидера Пьотр Дябо, победител в етапа Нова Загора – Пловдив от 64-ата Колоездачна обиколка на България. 

 

Изпълнения на Пловдивската опера, дует „Ритон“, DEEP ZONE PRODJECT и емблематичната песен на група P.I.F. „Някой кара колело“ зарадваха хилядите зрители на откриването.

 

В новата зала може да се практикуват над 25 вида спорт. Капацитетът на съоръжението е 6200 седящи места с възможност до 8000 при концерти. 

Наше момиче със сребро от международен турнир по бадминтон

Христомира Поповска спечели сребърен медал на единично жени на международния турнир по бадминтон от "Future Series" във френския град Песак.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия