Мирослава Бинева триумфира над руските звезди на турнира в Будва

Една от най-големите надежди на родната художествена гимнастика Мирослава Бинева постигна невероятен успех на топ турнира по художествена гимнастика, който се проведе за втора поредна година в черногорския град Будва, съобщи БТА.

Дъщерята на евродепутата Слави Бинев спечели златото в многобоя и на финалите при девойките старша възраст (род. до 1994 г.), въпреки жестоката конкуренция в лицето на четири отбора от Русия, включително и прословутия олимпийски отбор на Винер, както и състави от Украйна, Беларус, Черна гора и др. Нашата страна бе представена на състезанието от два тима – „Левски” и „Левски Триадица”.

Това е пореден голям успех за Мирослава Бинева през настоящата година, като преди това тя триумфира и на международните турнири в Лвов и Париж. Останалите наши представителки също записаха впечатляващо участие в Будва и накараха специалистите отново да заговорят за възраждането на легендарната българска школа в художествената гимнастика.

При девойките младша възраст (до 1997 г.) Магдалена Лозанова се класира трета в многобоя и втора на финала. Грета Христова (до 1996 г) стана първа в многобоя, а Христина Михова грабна среброто, като двете заедно си разделиха първото място на финала.