МОК обеща най-драконовския допинг контрол за Сочи

МОК обеща най-драконовския допинг контрол за Сочи

Контролите догодина ще повишат ефективността на тестовете с 57%, закани се президентът Томас Бах

Едни от най-сериозните допинг тестове ще се правят на Олимпиадата в Сочи, съобщи президентът на МОК Томас Бах. Бах обяви, че контролите, които ще се правят в Сочи следващата година ще повишат с 57% ефективността от тестовете, правени във Ванкувър.

"Категорично заявявам, че това ще бъдат най-сериозните допинг тестове, които сме прилагали на Олимпийски игри. Тестовете ще са много конкретни и ще се правят и по време на подготовката на спортистите", каза Бах по време на визита в Южна Корея.

Бах обяви, че атлетите ще преминат 1269 теста, което е с 400 повече от зимните Игри във Ванкувър. /БГНЕС 
Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден