МОК ще разследва бившата олимпийска шампионка в тласкането на гюлле Светлана Кривельова

МОК ще разследва бившата олимпийска шампионка в тласкането на гюлле Светлана Кривельова

Бронзовият медал на рускинята в Атина '2004 е под въпрос

Бившата олимпийска и световна шампионка в тласкането на гюле Светлана Кривельова (Русия) ще бъде разследвана от Международния олимпийски комитет (МОК) за евентуално нарушаване на допинг правилата по време на Игрите в Атина 2004, когато тя спечели бронзов медал.

Президентът на руската федерация по лека атлетика Валентин Балахничев заяви за агенция Ройтерс, че Кривельова е знаела за пробата.

"МОК се свърза с руския олимпийски комитет, който поиска от нас да им дадем адреса на спортистката", каза Балахничев.

МОК ще обсъжда допинг нарушенията от Атина 2004 на заседанието на Изпълнителния си комитет в Лозана през следващата седмица. В гръцката столица Кривельова, която е олимпийска шампионка от Барселона 1992, получи бронзовия медал, след като сънародничката й Ирина Коржаненко даде положителна допинг проба. Коржалненко спечели титлата, но след това тя и бе отнета и дадена на Юмилейди Кумба (Куба).

"Ще им кажа да вървят по дяволите, ако искат моя медал. За 20 години в спорта никога не съм нарушавала правилата за допинг", каза 43-годишната Кривельова пред руските медии миналата седмица. 
България загуби с дузпи финала на Европейското по водна топка за юноши

Франция спечели трофея

Сериозен успех за България на Европейското по конен спорт

Елиза Чолакова завърши на 12-то място в крайното класиране на юношеското Европейско първенство по конен спорт в Рийзенбек, Германия.

Антоанета Стефанова загуби за втори път от Лей Тинцзие

Това сложи край на българското участие на Световната купа по шахмат

Станка Златева отговори на нападките на Кирил Милов

Председателят на БФ Борба с позиция

Белгиец спечели IX етап от „Тур дьо Франс“

Погачар остава на върха в генералното класиране

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.