Признание: Карлос Насар е щангист №1 в света

Признание: Карлос Насар е щангист №1 в света

„Дойде моментът, в който получих още една награда“

Олимпийският, световен и европейски шампион Карлос Насар бе определен за щангист №1 в света за 2024 година. Наскоро той  стана носител на „Спортен Икар” у нас, фаворит е и за Спортист на годината. 

„Дойде моментът, в който получих още една награда. Една награда, която чаках доста дълго време, но не можех да я спечеля заради други, по-добри щангисти.  А именно – наградата за най-добър щангист в света. Преди не можех да я спечеля заради Лаша Талахадзе, който ме побеждаваше. Но дойде моментът, в който успях. Това е огромна награда за мен. Радвам се за това постижение, което досега не бях печелил”, коментира Карлос Насар.

Шефовете на Световното гребане идват в Пловдив за Световната купа

Близо 400 гребци от 22 държави ще участват на кръга от Световната купа по гребане от 12 до 14 юни в Пловдив, съобщиха от организационния комитет на състезанието на пресконференция, която се проведе на Гребната база в града.

Сметките на БОК са на нула

Сметките на Българския олимпийски комитет са на нула, а задълженията на централата са в размер на 360 000 евро, но добрата новина е, че финансирането от Международния олимпийски комитет ще бъде възстановено възможно най-скоро.

Организират празник на спорта в Троян, вдъхновен от олимпийската медалистка Лора Христова

Празникът на спорта „Троян спортува“, вдъхновен от олимпийската медалистка Лора Христова, ще се проведе за втора поредна година на 22 и 23 юни 2026 г.

 Лос Анджелис 2028 на следващо ниво

Лос Анджелис 2028 премина към следващия етап от подготовката си за Олимпийските игри.

Сестри Стоеви ще участват на силен турнир

Надпреварата се провежда в Сидни

Лечева: Никой не очакваше това развитие в БОК

Весела Лечева се надява съдебната сага, свързана с Българския олимпийски комитет, да вече само един лош спомен.