Нападнаха дъщерята и съпругата на треньора по ръгби на Нова Зеландия

Нападнаха дъщерята и съпругата на треньора по ръгби на Нова Зеландия

Вижте подробности

Съпругата и дъщерята на треньора на националния тим на Нова Зеландия по ръгби Ян Фостър са били нападнали по време на Световното първенство във Франция, разкри треньорът, цитиран от АФП.

Жена му Лей и дъщеря му Микаела, която е защитник в националния тим по футбол на страната, са били нападнали близо до хотела на тима в Кретей (Франция) и заплашени с нож от мъж. Това е станало малко преди първия мач на Мондиала, в който Нова Зеландия загуби от Франция с 13:27.

"Имаше инцидент, в който бяха замесени съпругата ми и моята дъщеря в Париж по време на откриването на Световното първенство", заяви Фостър в комюнике.

"Лей и Микаела са вървели от спирка на метрото към хотела вечерта, когато са били заплашени от мъж с нож. Той е изглеждал под влиянието на някакви опиати", заяви треньорът.

След края на първенството Фостър, който бе заменен на поста си от Скот Робъртсън, увери, че близките му са успели да се справят със ситуацията "спокойно, но твърдо", като "младият мъж е избягал".

По време на състезанието той не бе споменавал за агресията. Тимът на Нова Зеландия стигна до финал, който загуби от отбора на Република Южна Африка с 11:12. "Като семейство държим да подчертаем, че този инцидент не развали престоя ни във Франция, който беше позитивен", заключи Фостър.

Девет наши на ЕП по спортна стрелба за мъже и жени до 23 г.

Девет български състезатели ще участват на европейското първенство по спортна стрелба с въздушно и малокалибрено оръжие за мъже и жени до 23 години в Полша, съобщиха от Българския стрелкови съюз.

Сабльорките ни 14-и на Световното

Женският национален отбор на България на сабя завърши на 14-о място на световното първенство по фехтовка в Хонконг.

ММА звездата Дакота Дичева отново позира с българския флаг

Тя не е забравила корените си

Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка