Норвежец срещу Ананд за световната титла в шахмата

Норвежец срещу Ананд за световната титла в шахмата

Магнус Карлсон пребори Крамник за мястото на главен претендент

Норвежкият гросмайстор Магнус Карлсен спечели Турнира на претендентите по шахмат и получи право да срещне индиеца Вишванатан Ананд в мач за световната шахматна корона.

Карлсен завърши турнира в Лондон с равни точки с Владимир Крамник - по 8,5, но спечели надпреварата по допълнителни показатели - повече победи.

В последния кръг от турнира в Лондон Магнус Карлсен загуби от Пьотр Свидлер (Русия), но Крамник не успя да се възползва от това, тъй като също претърпя поражение от Василий Иванчук (Украйна). 

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват на държавата спортните федерации

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват спортните федерации, става ясно от справка, публикувана от Министерството на младежта и спорта

БФ Колоездене: Обиколката на България ще се проведе в 5 етапа

Шефовете на БФК разясниха подробности около събитието

България ще е домакин на Джиро Д’Италия

Потвърдените градове са София и Пловдив

Обиколката на Италия с три етапа в България

България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia ("Обиколката на Италия") през 2026 г.

Над 650 борци на световно в Самоков

Близо 650 състезатели от 70 държави ще участват на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков.

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното