Нова порция шамари в щангите

Нова порция шамари в щангите

Определят Евро'10 за провал, Нурикян става ВИП кординатор на световното

Мир в българските щанги няма и няма да има, пише "7 дни спорт". Представителите на новата българска национална федерация по вдигане на тежести (БНФВТ) обявиха представянето на българите на Евро'10 за провал. В Минск националите, водени от Борислав Гидиков, взеха един сребърен медал - на Боянка Костова (кат. 53 кг). Слабо бе участието на мъжете, като двама от тях - Стойчо Джелепов (62) и Диян Минчев (69), останаха с нула, а един - Ферди Назиф (56), дори не излезе на подиума. От новата федерация ще засегнат и въпроса с лиценза. Както е известно, от Нова година в България няма лицензирана федерация по вдигане на тежести.

"Уж трябваше лицензът да дойде при нас, а се оказва, че нищо няма да се промени и хората на Антон Коджабашев продължават да си работят", коментираха от опозицията.

Междувременно стана ясен съставът на организационния комитет на световното първенство за юноши в София през юни. Почетен председател е министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков. Президент на комитета е шефът на старата федерация Антон Коджабашев, а изпълнителен секретар е генсекът в оставка Тенчо Тенев, който се оттегли заради лични проблеми. Директор на състезанието е бившият опозиционер Севдалин Маринов. Двукратният олимпийски шампион Нораир Нурикян пък е ВИП координатор на шампионата. В организационния комитет са още Никола Моллов, Асен Златев и Любомир Василев.

Сериозен инцидент на автомобилно състезание в Полша

Според полицията най-малко 14 души са ранени, четирима от които сериозно

Стилияна Николова с 2 титли и сребро от Държавното по художествена гимнастика

На бухалки първа стана Яница Динева, а на лента златото взе Ева Брезалиева

Европейската купа по ветроходство стартира в Приморско

Състезанието продължава до неделя

България с две лодки на Европейското по гребане в Пловдив

България ще участва с 2 лодки на Европейското първенство по гребане за мъже и жени, което ще се проведе в Пловдив от 29 май до 1 юни.

Олимпийски шампион коментира световния рекорд на български плувец

Олимпийският шампион на 50 метра свободен стил Камерън МакЕвой смята, че световният рекорд, поставен от Кристиан Голомеев като част от програмата на т.нар. "Игри за допингирани" Enhanced Games, където на плувците е разрешено да използват забранени стимуланти, е без значение за спорта.

Десет отбора по колоездене на Купа „Долината на Тракийските владетели“

Състезанието е и част от програмата за „Празника на розата“ в Казанлък

Нова посока за Йосиф Миладинов - стана лице на игри без допинг

Стана ясно как плувецът Йосиф Миладинов ще продължи своя път.

Как звездите на снукъра прекарват лятната си ваканция

Джъд Тръмп и Джак Лисовски ще пристигнат в България на WINBET Snooker Special

Тъжно! Отиде си голям олимпийски шампион

Той е медалист от Рим