Обрат! Карлос Насар отива на Европейско

Обрат! Карлос Насар отива на Европейско

В много труден етап от подготовката ми съм в момента, призна щангистът

Карлос Насар все пак има шанс да участва на Европейското първенство по вдигане на тежести. Олимпийският шампион от Париж продължава да се възстановява от контузия в рамото, която постави под въпрос присъствието му на големия форум.

От дни насам Насар се завърна към тренировките, но признава, че е далеч от желаното ниво и все още участието му е под въпрос. 

През изминалата година той стана световен, европейски и олимпийски шампион, постигайки и куп рекорди. 

Целта е между 13 и 21 април, когато е шампионатът на Стария континент в Молдова, той да бъде в познатата си форма. За жалост Насар няма как да разчита на родната федерация за финансиране на сложното си възстановяване. Доскоро централата беше пред фалит, така че шампионът се осланя само на спонсорите си. Сумата, която плаща, за да избегне операция и дълго отсъствие от подиума е 47 000 лева на месец.

"В много труден етап от подготовката ми съм в момента, но се надявам, че след 20-30 дни вече нещата да са различни и да мина в нормален етап на подготовка. Самото възстановяване е доста скъпо. Доста от спонсорите ми се включват към цялата ми подготовка. Дай Боже, да участвам на европейското първенство в Молдова. Много искам да участвам, но тъй като много хора са ангажирани с моето здраве, ако има известен риск аз да съсипя труда на тези хора и след това да започнем отначало, ще го пропусна. Засега шансовете са по-скоро да участвам. Да кажем, че ще бъде 70:30 и 10 процента скачат заради желанието ми, така че... 80:20!", сподели Насар пред bTV.

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.

Белчо Горанов вече е генерален секретар в родната борба

Решението бе утвърдено от Управителния съвет

Лечева: БОК  няма бюджет за 2026 година

Българският олимпийски комитет все още няма приет бюджет за 2026 година заради продължаващата институционална криза.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление