Официално! Приеха Европейската младежка стратегия

Официално! Приеха Европейската младежка стратегия

Основната рамка беше изготвена в София по време на Българското председателство

Европейската младежка стратегия бе официална приета! 11-те младежки европейски цели, на които се основава, бяха приети през април в София в рамките ни Българското председателство на Съвета на ЕС.
 
Новината беше съобщена в Туитър от българския министър на младежта и спорта Красен Кралев. Той в момента участва в Съвета на ЕС в сектор „Младеж“.
 
Бъдещето на младите хора в Европа беше приоритетна тема в рамките на Българското председателство на Съвета на ЕС и е сред приоритетите в управленската програма на българското правителство.
 
България ще вземе под внимание новата Европейска младежка стратегия при изготвяне на следващата си Национална стратегия за младежта.
В рамките на Съвета на ЕС стартираха преговорите с Европейския парламент по Регламента за Европейски корпус за солидарност (ЕКС) за периода 2021 – 2027 г.
 
Предложението за регламент стъпва на наскоро приключилите в рамките на Българското председателство преговори за регламент за ЕКС, който влезе в сила на 5 октомври 2018 г.
 
Завършването на преговорите с ЕП по досието беше един от важните и ключови успехи на Българското председателство.

 

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция