Олимпийският шампион Дания с втора поредна победа на Световното по хандбал

В група "А" Норвегия надделя над двукратния световен първенец Русия

Олимпийският шампион Дания записа втора победа на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция.

Скандинавците спечелиха с 35:28 (21:15) срещу африканския първенец Египет и оглавиха класирането в група "D" с пълен актив от 4 точки. С солидна игра в защита и ефективни бързи контраатаки възпитаниците на Гудмундур Гудмундсон поведоха още от началото с 8:4 и до края контролираха срещата без особени затруднения. Ласе Сван беше най-резултатен за успеха с 6 попадения. Яхия Елдераа също се разписа 6 пъти за африканците, които допуснаха първо поражение в турнира.

В група "А" Норвегия надделя над двукратния световен шампион Русия с 28:24 (15:11) и се изравни на върха с лидера и защитаващ титлата си тим на Франция с по 4 точки. Кристиан Бьорнсен реализира 7 попадения за победата. В друга среща от групата Жозе Толедо вкара 8 пъти, а Бразилия записа първи успех в надпреварата след 28:24 (16:11) над Полша. В група "В" три отбора продължават с пълен актив, след като спечелиха и срещите си от втория кръг.

Словения се справи с Исландия с 26:25 (11:8) и с най-добра голова разлика е лидер в подреждането. Марко Безяк вкара 6 гола за словенците, които триумфираха в оспорваната среща, след като четвърт час преди края резултатът беше 17:17. Европейският вицешампион Испания очаквано се справи с Тунис с 26:21 (12:10), а Македония разби Ангола с 31:22 (14:9) след 10 попадения на Кирил Лазаров. В група "С" олимпийският шампион от Атланта 1996 и Атина 2004 Хърватия се поизмъчи срещу Унгария, но все пак стигна до победата с 31:28 (11:11) и с пълен актив от 4 точки води в класирането. Мануел Щрълек вкара 6 гола за успеха, а хърватите успяха да отворят по-сериозна разлика едва 13 минути преди края, когато дръпнаха с 22:18.