Осем български борци готови за медали на Олимпиадата за глухи в Турция

Осем български борци готови за медали на Олимпиадата за глухи в Турция

Състезателите заминават в понеделник (17 юли) за Игрите в Самсун с полет през Истанбул

Последна седмица преди заминаването за Дефлимпикс (Олимпийски игри за спортисти с увреден слух) в Самсун, Турция за нашия национален отбор по борба. Осем състезатели в различните категории ще представят страната ни на най-големия спортен форум за глухи от 18 до 30 юли.  Трима треньори се грижат в ежедневни тренировки за спортистите, които са в лагерна обстановка от началото на годината.

„Вече шести месец тренираме по график за Олимпиадата и мога да изразя задоволството си от подготовката на момчетата. Тренираме в НСА и на „Герена”, а преди няколко дни се завърнахме от Белмекен където проведохме едномесечен лагер. Огромна благодарност към моите колеги Светослав Миленков и Драгомир Стойчев за работата с момчетата и грижите ,които полагат всекидневно за тях в залата. Българската спортна федерация за глухи ни е осигурила перфектни условия за подготовка, екипи и всичко необходимо за участието в Турция”, сподели главния треньор по борба на спортистите с увреден слух Денислав Чамишки.

Панайот Димитров в категория 57 кг (свободен стил), Русин Русинов – 59 кг (кл.стил) и 61 кг (св.стил), Дилян Димитров – 65 кг (св.стил), Иван Стоилов – 66кг (кл.стил) и 71кг (св.стил) , Христо Кличуров 75 (кл.стил) и 74 кг (св.стил), Христо Павлов – 80кг (кл.стил), Ангел Ценов – 85кг (кл.стил) и 84 кг (св.стил), както и Атанас Иванов- 98кг (кл.стил) и 96кг (св.стил) са нашите представители в борбата за Игрите. Част от състезателите ще участват и в двата стила на турнира.

„Този труд, който положиха в последните месеци дано да го превърнат в медали на Олимпиадата. Невероятни лишения и много работа в залата, за да са готови в Самсун. Имат много сила и издръжливост, работим  с тях освен за техника и психологически , защото им трябва повече увереност и самочуствие. На Световното първенство миналата година в Иран загубихме изцяло наши срещи заради страх и психика. По време на лагерите обърнахме сериозно внимание върху тази част от представянето им и дано да не повторят грешките от Техеран. Аз съм оптимист за тяхното участие в Турция и дай Боже с малко късмет да имаме повече борци на подиума за награждаване”, допълни Денислав Чамишки.

Състезателите по борба заминават в понеделник (17 юли) за Игрите в Самсун с полет през Истанбул.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента

Без медал за Николова и Брезалиева на лента

Шампионка стана украинката Таисия Онофричук

Страхотна! Стилияна Николова грабна сребро на топка

Стилияна Николова донесе голяма радост за България от Световната купа, след като завоюва сребърното отличие във финала на топка