Отбори от Сърбия и Румъния идват за хокеен турнир за деца

Отбори от Сърбия и Румъния идват за хокеен турнир за деца

Втори международен детски турнир по хокей на лед ще се проведе от 19 до 21 февруари на зимната пързалка Славия

Втори международен детски турнир по хокей на лед ще се проведе от 19 до 21 февруари на зимната пързалка Славия. Организатор на събитието е Фондация "Кирил Въжаров" с подкрепата на Българската федерация по хокей на лед и Клуб по кънки и хокей на лед Славия. В турнира ще вземат участие два български отбора, два отбора от Сърбия, белградските Беостар и Таш, както и румънският Стяуа (Букурещ).  Поводът за турнира е рожденият ден на нелепо убития вратар на националния ни отбор по хокей на лед Кирил Въжаров, който на 18 февруари 2010 г. щеше да навърши 22 години. В негова памет двата български отбора ще изиграят първия си мач на 18-ти от 19 ч.

На Първия коледен турнир за Купа "Кирил Въжаров" (27-28 декември 2009 г) България (I) спечели златните медали на финала срещу сръбския Беостар (Белград) с  2:1. Идеята на организаторите от фондацията е двата турнира да станат ежегодни и все повече отбори да участват в тях.

"През последните 2 години от живота си Кирил беше и треньор на децата в Славия и искаме да продължим това негово дело. Ще работим усърдно за популяризирането на хокея сред малчуганите в цялата страна, защото това е спорт, с който децата растат се възпитават като мъже на честта", каза Михаил Въжаров, баща на убития пред дискотека "Соло" хокеист.

Нова посока за Йосиф Миладинов - стана лице на игри без допинг

Стана ясно как плувецът Йосиф Миладинов ще продължи своя път.

Как звездите на снукъра прекарват лятната си ваканция

Джъд Тръмп и Джак Лисовски ще пристигнат в България на WINBET Snooker Special

Тъжно! Отиде си голям олимпийски шампион

Той е медалист от Рим

Игрите през 2028 захранват със $150 млрд. икономиката на Лос Анджелис

Мегаполисът посреща футболем Мондиал и Олимпийски игри

Париж 2024 чества годишнина

Летните Олимпийски игри в Париж може и да отминаха, но празненствата продължават.

Таксита по въздух на Игрите в Лос Анджелис

Организаторите на LA28 проучват и други безавтомобилни алтернативи за придвижване между олимпийските обекти

Магнус Карлсен завърши реми в партия срещу 143 000 души

Онлайн двубоят, наречен "Магнус Карлсен срещу Света", започна на 4 април на платформата chess.com. 

Министър Пешев: Правим всичко възможно спортът и младежките инициативи в Югозападна България да се развиват

Правим всичко възможно спортът и младежките инициативи в Югозападна България да се развиват и надграждат. Това каза министърът на младежта и спорта Иван Пешев по време на обиколката си в Югозападна България.

Десислава Божилова съдия на топ демонстративен мач

Единствената жена, ръководила финалите и в трите най-престижни турнира по снукър, обединени под името "Тройната корона" - Десислава Божилова, ще бъде съдия на последния от трите демонстративни мача, които ще проведат Джъд Тръмп и Джак Лисовски на българска земя.