Първи градски турнир по борба класически стил за "купата на Иво Ангелов" се проведе в Перник

Първи градски турнир по борба класически стил за "купата на Иво Ангелов" се проведе в Перник

Организаторите имат амбиция турнирът да стане традиционен, а от догодина републикански

Първи градски турнир по борба класически стил за купа "Иво Ангелов" се проведе днес в спортна зала "Дружба" в Перник, съобщи общинският пресценър. В проявата са се включили близо 60 деца на възраст от 10 до 14 години от пет пернишки училища, също и млади надежди от спортния клуб по борба "Миньор Перник". 

 

Организаторите - световният и европейски шампион Иво Ангелов, спортният клуб по борба Миньор Перник и общината, имат амбиция турнирът да стане традиционен, а от догодина републикански. Старт на надпреварата на тепиха е дала кметът Вяра Церовска. Иво Ангелов, в знак на благодарност, й е връчил почетен плакет за принос в областта на спорта. 

 

С такъв плакет е бил отличен и дългогодишният спортен деятел в борбата Антон Макариев по случай неговата 80-годишнина. От името на Федерацията по борба световният шампион Николай Гергов е отличил кмета на Перник с плакет за принос в спорта. Купата на Иво Ангелов спечели отборът на 7-о ОУ "Г.С.Раковски".

България е на 1/4-финал на Европейското отборно по бадминтон

Националите ни до 19 години с трета поредна победа

Сестри Стоеви с поражение от олимпийските вицешампионки на Световното в Индия

Българският тандем отпадна в третия кръг

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.