Пето, шесто и осмо място за България на Световното по кану-каяк в Пловдив

Пето, шесто и осмо място за България на Световното по кану-каяк в Пловдив

Вижте как се представиха нашите в днешните финали

Три български лодки извоюваха призови класирания в първата сесия с финали на Световното първенство по кану-каяк за младежи до 23 години, юноши и девойки в Пловдив.

Дария Павлюк е пета в света на едноместно кану 1000 метра при девойките. Тя записа най-предното българско класиране до момента на шампионата. След първите 250 метра Павлюк се движеше на позиция за медал, а в заключителните 250 метра водеше битка за четвъртата позиция, която обаче отстъпи и финишира на пето място. Тя остави зад себе си лодките на Украйна, Италия, Полша и Испания. Титлата спечели Мария Папичук (индивидуален спортист), среброто е за Сяо Чън (Китай), а бронзът взе Пана Дьор (Унгария).

Бранимир Христов и Преслав Симеонов завършиха шести във финала на двойка каяк 1000 метра при младежите до 23 години. Със силни финални метри българите успяха да изпреварят лодките на Испания и Швеция и финишираха не шеста позиция от девет лодки. Златните медали спечели двойката каяк на Германия, пред Унгария и Италия.

Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Владимиров и Виктор Тодоров станаха осми във финала на четворка кану 500 метра при юношите. Шампионската титла завоюва четворката на Унгария, сребърните медали останаха за представителите на Украйна, а бронзовите - за Полша.

Със сребро за България завърши Европейското по спортна стрелба в Бургас

Стрелците ни спечелиха общо 7 медала – 1 златен, 4 сребърни и 2 бронзови

Сребро за българското трио на  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Виктор Бонев, Дамян Илиев и Петър Иванов спечелиха сребърен медал на трио при младежите до 21 години от Европейското първенство по спортна стрелба за младежи, юноши и девойки в Бургас.

Весела Лечева запозна Димитър Николов с тънкостите на спортната стрелба

Европейската конфедерация и занапред ще гласува доверие на Бургас, обяви кметът на града

WINBET отново ще връчи награда „Вдъхновение“ на „Спортист на годината“

Ще бъдат връчени и специални награди

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.