Петя Неделчева: Това е доста голям успех за България

Петя Неделчева: Това е доста голям успех за България

Отборът на България по бадминтон се прибра от Казан

Отборът на България по бадминтон за жени спечели сребърните медали на завършилото в неделя Европейско първенство за мъже и жени в руския град Казан.  На финала националките отстъпиха на защитаващите титлата си представителки на Дания с 1:3. Това е най-доброто ни класиране в историята на шампионатите, след като през 2014 година стигнахме бронза в Базел.

"Това е доста голям успех за България. На финала в отбора нямаше никакви сили. Като цяло резултатът е супер. Най-трудният мача беше този срещу Турция. Имаше напрежение, защото Гюнтер Хубер сега е треньор на Турция. Имаше напрежение върху сестрите, върху Линда имаше напрежение. Трябваше 100 процента да спечелим тази среща. Сега хората знаят, че България е сред женския елит," това заяви Петя Неделчева след прибирането на отбора от европейското отборно първенство в Казан.

"Това беше една изключителна емоция. Постигнахме пълен обрат срещу отбора на Испания. Беше просто невероятно. Щастливи сме, че стигнахме до финала и се надявам да сме вдъхновили много млади хора да повярват в мечтите си", сподели Линда Зечири.

"Радвам се, че постигнахме такъв успех. Никога не сме стигали финал на такава голяма проява. Втората победа срещу Испания беше уникална", каза след прибирането на делегацията ни д-р Пюзант Касабян - президент на БФ Бадминтон.

Мирослава Минчева спечели сребърен медал на турнир по спортна стрелба в Белград

Мирослава Минчева спечели сребърен медал на 10 метра пистолет при жените на международния турнир по спортна стрелба в Белград с пневматично оръжие. 

Заместник-министър Димитър Георгиев откри 10-ия Международен турнир в памет на Милен Добрев

Заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев откри 10-ия Международен турнир по вдигане на тежести в памет на олимпийския шампион на България от Атина 2004 Милен Добрев.

Весела Лечева: Българският олимпийски комитет е една от пленените институции

Тя бе специален гост на традиционен турнир

Петър Мицин бе избран за най-добър плувец на 2025 година

Българинът спечели злато на Европейското до 23 години

България спечели сребърни медали на Световното по Air Badminton

Женският ни национален отбор с призова позиция на първия шампионат в този спорт

Финалистът за купа “Стенли” се подсили с “All Stars” играч

Едмънтън Ойлърс с нов вратар

Българската федерация по плувни спортове ще бъде домакин на международен семинар

Президентът на БФПС Георги Аврамчев е уверен, че София ще предложи отлични условия

Насар и волейболистите със спортен Икар за 2025 г.

Карлос Насар е носител на наградата "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за втора поредна година.

Тъчдаун под елхата: Когато НФЛ сервира екшън вместо коледни сладки

Плейофната надпревара навлиза в най-горещата си фаза