Победа и три ремита за Антоанета Стефанова в Пекин

Победа и три ремита за Антоанета Стефанова в Пекин

Стефанова е с 2,5 точки актив и заема шесто място във временното класиране

Световната вицешампионка по класически шахмат и световна шампионка по ускорен шахмат Антоанета Стефанова постигна една победа и три ремита в първите си четири партии от турнира по ускорен шахмат във второто издание на Световните игри по интелектуални спортове в китайската столица Пекин. В първите три кръга Антоанета Стефанова завърши реми съответно срещу Елизабет Пац (Германия), Пиа Крамлинг (Швеция) и Харика Дронавали (Индия), а в четвъртия кръг спечели срещу 
Виктория Чмилите (Литва). 

Стефанова е с 2,5 точки актив и заема шесто място във временното класиране. Начело в подреждането е световната шампионка Хоу Ифан (Китай) с 3,5 точки, пред Катерина Лахно (Украйна) и Хампи Конеру (Индия) с по 3 точки. В петия кръг Антоанета Стефанова ще играе с белите срещу лидерката Хоу Ифан. 

В шахматните състезания участват 16 мъже и 16 жени. Надпреварите са в различни категории - класически шахмат, ускорен шахмат, блиц, блинд и по двойки. По програма предстои изиграване на последните три кръга от турнира по ускорен шахмат в събота (15 декември). В неделя (16 декември) ще се играят първите осем кръга на турнира по блиц, а в понеделник - останалите седем кръга или общо 15 кръга по швейцарска система. На 17 и 18 декември (вторник и сряда) ще се играят седемте кръга от блинд турнира. 

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.

Сестри Стоеви с бронз на турнир в Швейцария

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха бронзов медал на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300“ в Базел (Швейцария) с награден фонд 250 хиляди долара.

Белчо Горанов вече е генерален секретар в родната борба

Решението бе утвърдено от Управителния съвет

Лечева: БОК  няма бюджет за 2026 година

Българският олимпийски комитет все още няма приет бюджет за 2026 година заради продължаващата институционална криза.

„Мистерия в разцвет“ на MrBit предлага нови награди и изненади за играчите

Сезонните промоции често предоставят допълнителни възможности за забавление