Президентът на БКС: Бяхме много затруднени финансово, но се справихме с Обиколката на България

Президентът на БКС: Бяхме много затруднени финансово, но се справихме с Обиколката на България

Евгени Димитров вече крои планове за следващата година

Президентът на Българския колоездачен съюз (БКС) Евгени Димитров не скри задоволството си от отличната организация на 65-ата обиколка на България. Той похвали всички замесени страни по провеждането на състезанието и уточни, че малкото пропуски ще бъдат коригирани през следващата година. Димитров добави, че екипът се е справил добре, въпреки ограниченото финансиране.

"Мисля, че сформираният екип по организацията и провеждането на обиколката се стара много и се представи добре. Имахме огромно желание да възстановим провеждането на това състезание не само заради него самото, а и като благодарност към легендите на колоезденето в България. Желаехме то да бъде перфектно организирано. Разбира се, имахме пропуски, но се надявам да ги изчистим догодина. Трябва да отбележим изключително доброто представяне на медиите и съдиите, които обслужваха обиколката. Също искам да изкажа благодарност към полицията, която направи изключително добра организация и представи необходимите корекции след всеки етап. По финансовата част бяхме изключително затруднени, но с много голяма пестеливост и преговори се справихме. Общините ни помогнаха много. Обиколката премина успешно и при доста добра организация. Вече мислим за следващата обиколка и имаме огромно желание да вдигнем категорията. Дори вече съставихме предварителен график на маршрутите и етапните градове, но това вече подлежи на допълнително уточняване. Искам да направим такава обиколка, която да бъде между най-добрите от провежданите в България до този момент", каза той.

Азиатска доминация на Асарел България Оупън 2025

Деветото издание на силния международен турнир по тенис на маса на Асарел България Оупън завърши с азиатска доминация, но с титла и за Европа.

Цанко Цанков след историческото плуване: Мозъкът управлява тялото, а не обратното

Цанко Цанков подходи философски, след като преплува успешно река Дунав 24 часа без прекъсване. Той финишира в Оряхово, а след това сподели, че мозъкът е този, който управлява тялото.

Стилияна Николова донесе още едно отличие за България от Световното в Бразилия

След като завоюва бронз на финала на бухалки, ансамбълът ни с 5-то място на ленти

Страхотна: Стилияна Николова е световна вицешампионка и на обръч! (ВИДЕО)

Българката с второ сребро от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро

Цанко Цанков с ново фамозно постижение

За 24-часово непрекъснато плуване в Дунав без неопрен и помощни средства

Адриан Йонинов на стотни от финал на световното по плуване

Българинът с десето място на 200 метра гръб за юноши

Преслав Симеонов зае осмо място във Финал С на 500 метра каяк на Световното първенство

Симеонов записа време 1:47.81 минути в Милано

България с ново сребро на Световното първенство в Бразилия

Ансамбълът се класира на шесто място в многобоя

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Испания

Филипсен, който по-рано тази година триумфира и в откриващия етап от Обиколката на Франция, се оказа без конкуренция на финалната права