Пускат Патрик Хики от затвора под гаражция

Пускат Патрик Хики от затвора под гаражция

президент на Европейските олимпийски комитети беше арестуван за незаконна препродажба на билети за Рио 2016

Асоциацията на Националните олимпийски комитети (АНОК) ще внесе парична гаранция, за да бъде освободен Патрик Хики - президент на Европейските олимпийски комитети. Той беше арестуван по време на самите Олимпийски игри в Рио де Жанейро за незаконна препродажба на билети за определени състезания. 

Сега след платената гаранция Хики може да напусне Бразилия, но ако се даде ход на делото, трябва да се върне и да се представи пред съдията, пише порталът Inside the Games. По-рано пък съдът позволи на ирландеца Хики, който е в напреднала възраст, да излезе от затвора, за да му бъде оказана необходимата медицинска помощ, а той е задължен да внесе гаранция от 410 хиляди евро. Но АНОК няма да му подари сумата, а ще му бъде дадена като кредит. 

"АНОК може да потвърди, че по хуманитарни съображения на Хики ще бъде предоставена необходимата сума за освобождаването му. Тези пари обаче се дават като кредит и трябва да бъдат върнати в пълен размер, се казва още в заявлението на организацията. 

71-годишният Хики се намира под домашен арест в Бразилия по подозрение в незаконна препродажба на билети за състезанията от Олимпиада 2016, която се порведе това лято в Рио де Жанейро. Той е бил президент на Националния олимпийски комитет на Ирландия до 1989-а година, а от 2006-а е председател на ЕОК и член на изпълкома на МОК от 2012-а. През октомври изпълняващият длъжността президент на ЕОК Янез Кочиянчич (Словения) съобщи, че здравето на Хики се влошава и се налага да му бъде направена сърдечна операция.

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка

Световната гимнастика коментира решението си да вдигне санкциите са състезатели от Русия и Беларус

Международната федерация по гимнастика (Световна гимнастика) защити решението си да вдигне всички ограничения срещу състезатели от Русия и Беларус с думите, че така се спазват принципите за раввнопоставеност и истинският дух на спорта, пише агенция Ройтерс. 

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна