Росен Христов е българският "Гранд Мастър" по динамична стрелба в САЩ

Росен Христов е българският "Гранд Мастър" по динамична стрелба в САЩ

Легендата Рон Айвъри ще дойде през юли

За по-малко от две години българският многократен републикански шампион по динамична (практическа) стрелба Росен Христов успя да оглави ранг листата на USPSA в категорията Мастърс. Той стана и първият българин с най-високото звание в този спорт - "Гранд Мастър" по динамична стрелба в САЩ.

 

"Това беше и целта на моето отиване в Америка - да премеря сили с най-добрите и да се докажа в меката на динамичната стрелба. Изключително благодарен съм на своя треньор и наставник - легендата Рон Айвъри, с когото през юли ще водим курс на Тренировъчен комплекс 360 в Пловдив", сподели Росен Христов.

 

“Търпение и постоянство” е формулата за успеха на най-добрия наш стрелец и инструктор по динамична стрелба. Само преди месец Росен Христов беше трети в клас Мастърс и се нареди в топ 10 на най-добрите “съвременни каубои” на Америка, като успя да пребори конкуренцията на над 700 стрелци в Междущатското първенство по динамична стрелба

 

Следващото предизвикателство пред упорития българин е Световното първенство по динамична стрелба във Франция през август тази година. В момента той се готви за състезанието в Tactical performance center - една от елитните стрелкови академии в САЩ и не пропусна да благодари на Кен Нелсън за отличните условия. 

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване