Руските спортисти все още под въпрос за Олимпийските игри в Париж

Руските спортисти все още под въпрос за Олимпийските игри в Париж

Вижте подробности

Въпросът относно участието на руските спортисти на Олимпийските игри в Париж през 2024 година все още не е решен. Това каза пред журналисти говорителят на Международния олимпийски комитет (МОК) Марк Адамс, цитиран от БТА.

"Позицията на МОК по отношение на украинските и руските спортисти изобщо не се е променила. Изразяваме солидарност с украинските спортисти, докато руските спортисти участва с неутрален статут. Все още не сме взели никакви решения относно квалификациите за игрите в Париж", каза Адамс.

На 28 февруари 2022 година МОК препоръча руските и беларуски спортисти да не бъдат допускани до състезания заради ситуацията в Украйна. На 28 март 2023-а Изпълнителният комитет на МОК взе решение те да могат да участват в международни турнири като неутрални спортисти и само тези, които не са се изказали публично в подкрепа на специална военна операция в Украйна и не са свързани с въоръжените сили или агенциите за национална сигурност.

Олимпийските игри в Париж ще се проведат от 26 юли до 11 август следващата година. 

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"

11 българи ще се борят за медали на Европейското първенство по фехтовка

Единадесет българи ще играят за медалите на Европейското първенство по фехтовка за мъже и жени, което започва утре в Генуа (Италия).

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Европейската шампионка по борба при жените Юлияна Янева, която дълго време лекуваше травма,  се връща за държавния личен-отборен шампионат в Пловдив

Тихомир Иванов пети в Кошице

Ян Щефела триумфира с 228 см

Балчик ще бъде домакин на престижна ветроходна регата

Балчик ще бъде домакин от 26 до 29 юни на международна регата Ultramarine Balchik Match Race от календара на European Match Race Tour (EMRT)