Сестри Стоеви донесоха пети медал за България на Европейските игри

Сестри Стоеви донесоха пети медал за България на Европейските игри

Вижте подробности

Трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха четвърта поредна победа и се класираха за полуфиналите на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха испанките Клара Асурменди и Беатрис Коралес с 21:14, 21:14 за 37 минути.

Стефани и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в мача, като и в двата гейма повеждаха убедително в резултата и без проблеми затвориха срещата.

Българките си гарантираха минимум бронзов медал и така донесоха пето отличие на страната от Европейските игри.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят утре с победителките от двубоя между Марго Ламбер/Ане Тран (Франция) и Джули Макферсън/Киара Торънс (Великобритания).

Стилияна Николова със сребро от Световното и олимпийска квота (ВИДЕО)

Стилияна Николова спечели сребърен медал в индивидуалния многобой на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Британски колоездач почина по време на Обиколката на Португалия

Британският колоездач Финли Тарлинг почина след инцидент, станал по време на осмия етап от Обиколката на Португалия (Volta a Portugal), съобщиха от неговия отбор, цитирани от агенция Reuters.

България без съдия в многобоя на Световното по художествена гимнастика

България ще бъде без съдия в многобоя при жените на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Шок! Наказаха за 6 г. години наша шампионка по кану-каяк, след като я оправдаха

Спортният арбитражен съд в Лозана, който я оневини през 2024 г., сега наложи брутална санкция на Йоана Георгиева за нарушаване на антидопинговите правила за местонахождениеСветовната шампионка до 23 г.

Директор от Сандански с втора поредна победа на плувен маратон

На 08.08.2026 г., се проведе традиционния маратон от остров Света Анастасия до моста на градския плаж в град Бургас за организиран от Община Бургас и Плувен клуб „Метропол“.

Момичетата от ансамбъла: Чувстваме се по-спокойни

Състезателките от националния ансамбъл на България заявиха, че се чувстват уверени и ще дадат всичко от себе си на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.