Сестри Стоеви с две победи в Иран

Сестри Стоеви с две победи в Иран

На двойки те са поставени под номер 1 в схемата

Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха по две победи за деня на международния турнир по бадминтон "International Challenge" в Техеран (Иран) с награден фонд 17 500 долара.

На двойки сестрите, които са поставени под номер 1 в основната схема, разгромиха представителките на домакините Сахар Хосейнзеда и Рожина Латифян с 21:10, 21:4 за 18 минути и утре излизат срещу Ю-Хсун Ли и Хю-Мин Цай (Тайван).

На единично шестата поставена Стефани Стоева победи Фатеме Мунешах (Иран) с 21:6, 21:7 за 19 минути и в следващия кръг ще играе срещу деветата в схемата Йозге Байрак (Турция). Номер 8 Гергана Павлова се наложи над Зейнеп Бере Оджакоглу (Турция) с 21:15, 21:7 за 25 минути и също продължава напред срещу Хаджар Нуриева (Азербайджан).

Номер 5 в схемата Христомира Поповска загуби във втория кръг от Равза Бодур (Турция) с 19:21, 21:19, 17:21 за 40 минути на корта.

На смесени двойки Габриела Стоева и Евгени Панев достигнаха до четвъртфиналите след успех над Джахид Алхасанов и Хаджар Нуриева (Азербайджан) с 14:21, 21:11, 21:17 за 37 минути. В спор за място на полуфиналите българите ще играят срещу поставените под номер 1 Мохит Джаглан и Лакшита Джаглан (Индия).

На единично Цветомир Стоянов загуби късно снощи от индиеца Шиванш със 17:21, 18:21.

По-късно днес на двойки мъже Евгени Панев и Цветомир Стоянов излизат срещу Мохамад Бахгери и Пуя Наджибзадех (Иран). 

Стилияна Николова със сребро от Световното и олимпийска квота (ВИДЕО)

Стилияна Николова спечели сребърен медал в индивидуалния многобой на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Британски колоездач почина по време на Обиколката на Португалия

Британският колоездач Финли Тарлинг почина след инцидент, станал по време на осмия етап от Обиколката на Португалия (Volta a Portugal), съобщиха от неговия отбор, цитирани от агенция Reuters.

България без съдия в многобоя на Световното по художествена гимнастика

България ще бъде без съдия в многобоя при жените на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Шок! Наказаха за 6 г. години наша шампионка по кану-каяк, след като я оправдаха

Спортният арбитражен съд в Лозана, който я оневини през 2024 г., сега наложи брутална санкция на Йоана Георгиева за нарушаване на антидопинговите правила за местонахождениеСветовната шампионка до 23 г.

Директор от Сандански с втора поредна победа на плувен маратон

На 08.08.2026 г., се проведе традиционния маратон от остров Света Анастасия до моста на градския плаж в град Бургас за организиран от Община Бургас и Плувен клуб „Метропол“.

Момичетата от ансамбъла: Чувстваме се по-спокойни

Състезателките от националния ансамбъл на България заявиха, че се чувстват уверени и ще дадат всичко от себе си на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.