Шахматистката ни Ива Виденова получи престижна награда

Шахматистката ни Ива Виденова получи престижна награда

Българската шахматистка-национал Ива Виденова беше официално удостоена със званието международен майстор за жени по шахмат, съобщава chessdom.bg. Титлата на Виденова беше обявена на срещата на Президентския Борд в Анталия във вторник късно вечерта.

Българската шахматистка-национал Ива Виденова беше официално удостоена със званието международен майстор за жени по шахмат, съобщава chessdom.bg. Титлата на Виденова беше обявена на срещата на Президентския Борд в Анталия във вторник късно вечерта.

В залата присъстваха Президентът на ФИДЕ Кирсан Илюмжинов, вицепрезидентът Георгиос Макрополос, както и десетки гости от шахматния политически елит.

Освен Виденова още три шахматистки получиха своята титла за международен майстор (жени) на Президентския борд – Височина (Укр), Малгина (Рус) и Аирапетян (Рус).

Ива Виденова е сред най-изявените шахматистки на България през последните години. През 2007 Виденова печели златен медал на Chessdom Challenge Cup, турнир открит от Веселин Топалов, с участието на най-изявените български таланти.

По-късно през същата година става републикански шампион по блиц, титла която защитава и през 2008.

Норвежец спечели XI етап на „Тур дьо Франс“

Тадей Погачар падна 5 километра преди финала

Конният спорт завладява Албена с втория кръг от "Купа България"

В разгара на летния сезон още много положителни спортни емоции ще завладеят ваканционно селище Албена, което става част от новия етап на развитието на конния спорт в България.

Сестри Стоеви отпаднаха в първия кръг в Токио

Европейските шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха в първия кръг на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 750" в японската столица Токио с награден фонд 950 хиляди долара.

ГЕРБ-СДС: Спортът трябва да е национален стратегически приоритет

Спортът трябва да се превърне в национален стратегически приоритет на България, защото това, което спортистите постигат за националното самочувствие и съхранение на страната ни, не може да бъде постигнато чрез нито едно друго средство, заявиха от парламентарната група на ГЕРБ-СДС в декларация във връзка с последните български спортни успехи. 

Шампионът на България по хандбал за жени Бяла стартира срещу словенки в Европа

Шампионът на България по хандбал за жени Бяла ще стартира срещу словенския ЖРД Лития в турнира за Купата на Европейската хандбална федерация EHF European Cup. Това определи тегленият днес жребий.

Отвори свой бизнес – минимална Инвестиция, реален доход

6% от оборота на множествени залози и виртуални игри

Ирландската страст: що е то галски хърлинг?

Има повече почитатели от футбола и ръгбито в Ирландия

Игра, която говори на твоя език

Това лято Палмите говорят на твоя език

Юлияна Янева се завръща на тепиха

Националите участват на рейтингов турнир в Унгария през тази седмица