Сирийската бежанка Юсра Мардини дебютира на олимпийски игри

Сирийската бежанка Юсра Мардини дебютира на олимпийски игри

Тя ще участва в дисциплината 100 метра бътерфлай

Сирийската бежанка Юсра Мардини дебютира на олимпийски игри, след като участва в дисциплината 100 метра бътерфлай на турнира по плуване в Рио де Жанейро. 

 

18-годишната Мардини е част от отбора на бежанците, който за пръв път участва на олимпийски игри. Сирийката спечели първа предварителна серия с 1:09.21 минута, но остана 41-а в крайното класиране от общо 45 състезателки.

 

Миналата година Юсра Мардини е трябвало да се спасява с плуване, след като лодката, с която се опитвала да достигне Европа, протекла. Този месец младото момиче дебютира на олимпиадата в Рио.

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване