Вдигане на тежести: ДАМС получи протоколите от състезанието в Сливен, има още един потърпевш щангист

Вдигане на тежести: ДАМС получи протоколите от състезанието в Сливен, има още един потърпевш щангист

Днес треньорът от АСК по вдигане на тежести в Сливен Христо Бъчваров е предал на компетентните лица от Дирекция „Спорт за високи постижения” на ДАМС протоколите от контролното състезание, което проведоха сливенските щангисти Ясен Стоянов и Станимир Демирев в деня, в който се проведе и надпреварата в тяхната категория (62 кг) на Евро 2009 в Букурещ.


Днес треньорът от АСК по вдигане на тежести в Сливен Христо Бъчваров е предал на компетентните лица от Дирекция „Спорт за високи постижения” на ДАМС протоколите от контролното състезание, което проведоха сливенските щангисти Ясен Стоянов и Станимир Демирев в деня, в който се проведе и надпреварата в тяхната категория (62 кг) на Евро 2009 в Букурещ.

Както е известно, двамата щангисти от Сливен не попаднаха в състава на Здравко Стоичков за първенството на Стария континент, въпреки показаните от тях резултати. Нещо повече, те дори не бяха допуснати до последното контролно състезание, което реши състава на отбора ни за Букурещ.

„ДАМС не може да вземе отношение по това, което се случва във федерацията ни, но имам уверението на Илия Илиев, че случаят ще бъде проверен. Още повече, има и друг потърпевш, не сме само ние. Анани Ташев от Добрич, който се състезава в категория до 77 кг (б.р. България нямаше представител в тази категория), прави отлични резултати на турнири в Австрия, като в един от тях има записано постижение, което би му гарантирало медал от Евро 2009”, заяви пред
Novsport.com Христо Бъчваров.

Това, което очаква наставникът от сливенския клуб по вдигане на тежести от тук нататък е да има ясни правила за това как се определя състава на националния отбор и да няма субективно отношение на база на лични взаимоотношения. „Предстоят ни сериозни надпревари при юношите и девойките, където също имаме много добри състезатели, но важното е да знаем какви са правилата, да има ясни критерии и всичко, което се обявява да се спазва”, допълни Бъчваров.

Novsport.com ще продължи да следи случващото се в средите на един от най-популярните спортове в България – вдигането на тежести.

*Интервюто с Христо Бъчваров можете да чуете в прикачения аудиофайл

Весела Димитрова: Момичетата от ансамбъла могат много повече

Треньорът на ансамбъла ни по художествена гимнастика Весела Димитрова разкри, че е доволна от представянето на момичетата ни в Баку

Историческо! Аматьорът Джао Синтонг е световен шампион по снукър! (ВИДЕО)

Джао Синтонг завинаги влезе в историята на снукъра, превръщайки се в първия китайски световен шампион

Три златни медала за България от турнир по спортни танци в Талин

Българските двойки взеха участие в три танцови категории, в които се справиха отлично

WINBET с номинация за Оператор на спортни залози на годината в престижните SBC Awards Europe

Победителите ще бъдат обявени на специална церемония в Малта на 12 юни

Елиза Чолакова спечели първия кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия в Панагюрище

Елиза Чолакова с кобила Аполо Д  спечели първия кръг от "Купа България" по прескачане на препятствия, който се проведе в Панагюрище при сериозен зрителски интерес

Йоана Илиева с бронз от Гран При по фехтовка в Сеул

Йоана Илиева записа нов успех за сезон 2024/2025

Скандалната Елвира Краснобаева игра в Москва под българския флаг

Завърши предпоследна, на цели 38 точки от шампионката

Американката Уолш счупи собствения си световен рекорд на 100 метра бътерфлай (ВИДЕО)

Постижението дойде ден след като 22-годишната състезателка подобри домашния си рекорд на 50 метра бътерфлай

Ансамбълът ни с титла от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (ВИДЕО)

Това е трети златен медал за страната в днешния ден