Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Понеделник е почивен ден

Йонас Вингегор записа втора победа за три дни в колоездачната обиколка на Италия, след като спечели деветия етап. Той бе проведен от Червия до Корно але Скале и в него състезателите покриха 184 км, представляващи на практика едно голямо изкачване след Сасо Маркони.  

Вингегор бе водач на колоната след края на изкачването до финала и спечели с 12 секунди пред Феликс Гал. Давиде Пигандзоли пък бе лидер на основната група, която изостана с над половин минута от датчанина.  

Така Вингегор записа 50-а победа в професионалната си кариера, в която е печелил титлите в обиколката на Франция през 2022 и 2023, както и тази на Испания през 2025. 29-годишният датчанин е втори в класирането на тазгодишното Джиро д'Италия с 2:24 минути зад португалеца Афонсо Еулалио, който днес пресече линията на пето място с 41 секунди пасив от Вингегор. Гал е трети в генералното  класиране с още 35 секунди изоставане. 

Понеделник ще бъде почивен ден за колоездачите в Обиколката на Италия, които във вторник ще карат десети етап и 42-километрово преследване по часовник между Виареджио и Маса.  

Фантастичен Цанко Цанков преплува и Ла Манша

Цанко Цанков преодоля едно от най-великите предизвикателства на планетата

Матю Бренън спечели втория етап от Обиколката на Испания

Британецът с първа победа в голяма обиколка

Весела Лечева е в Лозана по покана на шефката на МОК

Делегация, водена от председателя на Българския олимпийски комитет (БОК), Весела Лечева е на тридневно посещение в централата на Международния олимпийски комитет (МОК) в Лозана по покана на президента Кърсти Ковънтри.

Дебютант в топ 6 на Европейското по спортна гимнастика

Състезаващият се за България Кейдън Спенсър приключи на шесто място във финала на висилка на Европейското първенство по спортна гимнастика в хърватската столица Загреб.

Оскар Чембърлейн спечели откриващия етап от Обиколката на Испания

Австралиецът Оскар Чембърлейн спечели първия етап от колоездачната Обиколка на Испания, която традиционно слага край на сезона в Гранд Тура.

Погачар за Обиколката на Испания: Ще дам всичко от себе си, за да се опитам да спечеля

Тадей Погачар иска да сбъдне „голяма мечта“, като добави титла от колоездачната Обиколка на Испания (Vuelta a Espana) към трофеите си, завръщайки се в надпреварата за първи път от 2019 година насам.