Владинова влезе във финала на обръч в Лисабон

Владинова влезе във финала на обръч в Лисабон

Другата българка Катрин Тасева игра много стабилно и получи оценки 17.400 точки на топка и 17.300 точки на обръч

Българката Невяна Владинова се класира за финала на обръч на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в португалската столица Лисабон. Владинова получи шеста оценка на този уред - 17.550 точки. На топка тя беше оценена със 17.400 точки и със сбор от 34.950 точки заема девето място в класирането за многобоя след първите два уреда. 

 

Другата българка Катрин Тасева игра много стабилно и получи оценки 17.400 точки на топка и 17.300 точки на обръч. Тя е на 12-о място във временното класиране за многобоя с 34.700 точки. След първите два уреда води Александра Солдатова от Русия със сбор от 37.800 точки. След нея са Анна Разатдинова (Украйна) с 37.000 точки и Йон-Джае Сон (Република Корея) с 36.850 точки. 

 

В турнира при жените на Световната купа участват 33 гимнастички. Ансамбълът на България за жени получи четвърта оценка от 17.400 точки за изпълнението си на пет ленти и заема четвърта позиция във временното класиране за многобоя. Българките се класират за финала на този уред. 

 

Световната купа продължава днес в 19.05 часа българско време с изпълненията на ансамблите в композициите с обръчи и бухалки, а в индивидуалната надпревара предстоят изпълненията на бухалки и лента.

 

 От 16.00 часа българско време са финалите на отделните уреди при жените в съпътстващия турнир, където българките Мадлен Радуканова и Боряна Калейн ще участват и на четирите финала.

Зам.-министър Младенов: Високите стандарти, които поставяме в работата си с младите са наш приоритет

Придобиването на „Знак за качество“ е международно признание, което допринася за припознаването на центровете на местно и европейско ниво и ги подпомага в реализирането на  целите им.

Продължава забраната на атлети от Русия и Беларус за участие в международни състезания

Световната атлетическа федерация се придържа стриктно към политиката си на изключване на атлетите от Русия и Беларус в международни състезания, което включва и започващото Световно първенство в събота в Токио, предаде ДПА.

Два тиража подред, двама тото милионери

Над 20 милиона и 700 хиляди лева печалби само през август

В Испания: Удвояват охраната за финала на Обиколката на Испания в Мадрид

Общинската полиция ще има повече от 800 служители, които ще заемат позиции по дължината на цялото трасе

Рамазанов отрече категорично, че ще сменя националността

"Планирам октомври месец да започна рехабилитация, която ще проведа в Германия"

Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха